Кати у погонах

За жорстоке поводження з людьми перед судом відповідатимуть міліціонери

Учора в прокуратурі Львівщини відбулося спільне засідання колегій прокуратури області та ГУ МВСУ у Львівській області з питань стану прокурорського нагляду за додержанням законодавства, а також захисту конституційних прав затриманих, ув’язнених та засуджених. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.
Прокурор Львівської області Олег Василенко зазначив, що новим КПК визначено нові підходи до оцінки доказів та їх допустимості. “Це ті положення і ті вимоги закону, реалізація яких має назавжди залишити у минулому недозволені методи слідства, вибивання зізнань шляхом тортур та катувань”,– каже Олег Василенко.
За словами прокурора області, наразі узгодження з принципами гуманності  та поваги до прав і свобод людини потребує наявна система попереднього ув’язнення та виконання кримінальних покарань. “Нині маємо позитивні зрушення у цьому питанні. Зокрема, минулого року кількість заяв і повідомлень, пов’язаних із застосуванням працівниками правоохоронних органів насильства та іншого жорстокого поводження з людьми, зменшилася вдвічі”, – наголосив прокурор Львівщини. 
Олег Василенко зазначив: робота в цьому напрямку потребує подальшого розвитку та уваги, адже, на жаль, ми і далі констатуємо негативні прояви і факти жорстокого поводження. “У 2013-му до органів прокуратури надійшло 25 заяв та повідомлень про застосування насильства, до суду за результатами розслідування скеровано один обвинувальний акт стосовно однієї особи”, – зазначив прокурор області. 
Торік до суду з обвинувальними висновками спрямовано п’ять кримінальних справ за такими фактами стосовно 14 працівників міліції. Дві з них суди вже розглянули та винесли обвинувальний вирок. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8809 / 1.53MB / SQL:{query_count}