Пригрілись на “зелені“…

СБУ викрила банду, видобуток бурштину якої покривали міліціонери

СБУ викрила банду, видобуток бурштину якої покривали міліціонери

Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність учасників організованої групи, які, використовуючи зв’язки в правоохоронних органах, організували на території Рівненщини незаконний видобуток бурштину. Про це інформує прес-група УСБУ в Рівненській області. 

З’ясовано, що у вересні минулого року троє чоловіків створили групу для систематичного незаконного видобутку бурштину, для чого придбали шість мотопомп доморобного виробництва та встановили їх в місцях ймовірного видобутку бурштину. При цьому організатор злочинної групи залучив до протиправної діяльності працівника податкової міліції ДПС, який за відповідну винагороду надавав інформацію стосовно способів приховування їхньої злочинної діяльності.

Згідно з домовленістю, за сприяння у здійсненні протиправної діяльності «знавці” сплачували правоохоронцю по 50 доларів з однієї мотопомпи за кожний день роботи (загальна сума за тиждень – 1 500–2 000 доларів).

Надалі, щоб приховати свою участь у діяльності організованої групи, правоохоронець залучив до протиправної діяльності колишнього працівника УПМ ДПС у Рівненській області, котрий за допомогою телефонного зв’язку повідомляв членам організованої групи відомості про можливі перевірки та рейди з виявлення фактів незаконного видобутку бурштину, а також забезпечував збір коштів за сприяння у вказаній протиправній діяльності та передавав їх працівнику податкової міліції ДПС.

Всього таким чином учасники організованої групи упродовж жовтня – листопада 2012-го незаконно видобули понад 30 кг бурштину.  Співробітниками СБУ було задокументовано три факти одержання на системній основі правоохоронцем та його спільником хабарів на загальну суму близько 5,5 тисяч доларів за сприяння у незаконному видобутку бурштину та повернення вилучених мотопомп.

У листопаді минулого року співробітники СБУ затримали обох зловмисників під час одержання чергової частини хабара – 2,5 тисяч доларів. Прокуратура Рівненської області розпочала розслідування кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28,ч. 3 ст. 368 (одержання хабара у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням) Кримінального кодексу України. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8154 / 1.54MB / SQL:{query_count}