Посадити понад усе

Юрія Луценка можуть позбавити волі на 4,5 роки та конфіскувати майно

Юрія Луценка можуть позбавити волі на 4,5 роки та конфіскувати майно

Незважаючи на те, що минулого тижня екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляв, що суд над ним завершиться виправдальним вироком, його захист оптимізму підсудного не поділяє.

У вівторок сторона звинувачення в суді у справі Юрія Луценка заявила, що просить Печерський райсуд засудити екс-міністра до 4 років і 6 місяців позбавлення волі, конфіскації майна, трьох років позбавлення права обіймати посади та позбавити звання службовця.

Обвинувачення вважає пом’якшувальними обставинами позитивні характеристики, державні заслуги Юрія Луценка, а також наявність неповнолітнього сина. У той же час підсудному Леоніду Приступлюку прокурори пропонують визначити покарання у вигляді 3 років позбавлення волі умовно із випробувальним терміном і штраф 693 тис. грн.

ДО ТЕМИ

Варто нагадати, що захисники Луценка очікують отримати навесні рішення Європейського суду з прав людини за позовами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Опозиція надіється, що вердикт суду у Страсбурзі буде виправдальним. Але, як показує досвід, українській владі дуже добре вдається ігнорувати та затягувати виконання рішень Євросуду.  

Після цього захист Юрія Луценка вже не був таким оптимістичним щодо перспективи справи.

Один із адвокатів Луценка Олексій Баганець висловив сумнів, що Печерський районний суд Києва виправдає його підзахисного. Він також каже, що термін ув’язнення, який просить для екс-міністра держобвинувачення вказує на слабкість пред’явленого звинувачення.

“Прокурори такий вихід із ситуації бачать лише в одному випадку, коли обвинувачення, пред’явлене підсудному, являється непереконливим. Звичайно, для того, щоб посадити за особливо тяжкий злочин, по якому передбачена міра покарання від 7 до 12 років, ставити питання про застосування статті 69, тобто призначення покарання нижчого розміру, передбаченого цією статтею, може свідчити тільки про слабкість пред’явленого звинувачення”, – зазначив Баганець в ефірі “5 каналу”.

“Якщо суд дійсно об’єк­тивний, неупереджений і незалежний, то я вважаю, що він, не дивлячись на таку позицію прокуратури повинен прийняти рішення про виправдання мого підсудного”, – заявив адвокат. Вироку суду захист очікує наступного тижня.

Сам Юрiй Луценко учора в суді заявив, що прокуратура не використала жодного доказу, отриманого в судовому слiдствi.

“Я постiйно думав: як пiсля восьми мiсяцiв слiдства, допиту свiдкiв обвинувачення взагалi братиме участь у дебатах? Я думаю, що вони перекручуватимуть факти... Прокуратура фактично не використала жодного доказу, отриманого пiд час судового слiдства”, – сказав вiн.

За словами екс-глави МВС, май­же всi iнкримi­нованi йому злочини базуються на “свiдченнях, сфальсифiкованих пiд час досудового слiдства”.

Юрій Луценко заявив, що у кримінальній справі, сфабрикованій проти нього, він нарахував 61 брехню прокуратури.

“Що було порушено? Лише спокій Януковича. Лише мій язик – причина арешту. Мій розум і сила волі”, – цитує Луценка прес-служба “Народної самооборони”. 

 

ДО ТЕМИ

Надій на виправдання Луценка не маю

Олексій Баганець, адвокат у “справі Луценка”, про шанси перемогти у суді, залежність судді і настрій свого підзахисного

– Пам’ятаємо, як Юрій Луценко сам нещодавно заявляв, що його обов’яз­ково виправдають. Прошу сказати, ви вважаєте шанси є?

– Якщо виходити із наявності юридичних підстав, то це стовідсотково так. Іншого законного рішення, як виправдання мого підзахисного немає. Але, розуміючи, що Луценко є політв’язнем, що ця справа має політичне забарвлення і він знаходиться під вартою та притягується до кримінальної відповідальності саме у результати помсти його опонентів у політичному житті, я великих надій на те, що суд прийме рішення про виправдання Луценка не маю. 

Суд не є незалежним, протягом судового процесу суд вів себе щодо Луценка не об’єктивно, неодноразово порушував принцип рівності сторін у процесі. Наприклад, майже всі клопотання державного обвинувачення задовольнялися, а майже всі клопотання захисту без мотивів відхиляв. Я неодноразово заявляв заперечення на дії головуючого, заявляв про відвід головуючого і всього складу суду. Але мої клопотання були відхилені. Головуючий у справі залежний від органів прокуратури, бо відносно нього є, як мінімум, дві кримінальні справи, по яких законних рішень нині не прийнято. Я не маю надій на те, що він прийме сміливе і законне рішення про виправдання Луценка.

– Скажіть, будь ласка, якими будуть дії захисту у цьому випадку?

– Однозначно ми будемо захищати Луценка від пред’явленого обвинувачення усіма засобами. Ми будемо оскаржувати це рішення в апеляційній і касаційній інстанціях. Якщо не знайдемо підтримки в українському судочинстві, то будемо звертатися до Європейського суду щодо порушення права Луценка на справедливий суд. Нині у провадження Європейського суду з прав людини є два позови Луценка з приводу його незаконного арешту і щодо порушення його права на захист. Ми чекаємо з дня на день вердикту Європейського суду з цього приводу.

– В Україні є практика, коли рішення Євросуду не поспішають виконувати, усіляко гальмуючи ці справи. Не побоюєтеся, що і рішення щодо Луценка спіткає така ж доля? 

– Ні! Якщо таке теоретично може бути, то Україна наражається на застосування санкцій з боку Євросоюзу. Я не думаю, що до такого дійде. Якщо Європейський суд визнає незаконним затримання і арешт Юрія Луценка і підтвердить, що відносно нього було порушено право на захист, а я переконаний, що так і буде, то українська судова система буде зобов’язана виконати це рішення.

– Пане Олексію, як почувається Юрій Луценко, який у нього настрій?

– Він недобре себе почуває, але знаходиться у хорошому, бадьорому дусі. Особливо після того, коли прокурори попросили суд застосувати щодо нього вимоги статті 69 Кримінально-процесуального кодексу і покарання нижчої межі, передбаченої статтею 191, частини 5 КПК. Він взяв до уваги. І я, як адвокат, оцінив це маленькою, але перемогою. А свідчить про те, що навіть державне обвинувачення бачить, що пред’явлене Луценкові не є переконливим. А це дає нам надію, що якщо не колегія суддів Печерського райсуду Києва, то апеляційна чи касаційна інстанція повинна проявити більшу об’єктивність і неупередженість та прийняти рішення про виправдання Луценка. 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7929 / 1.61MB / SQL:{query_count}