Справа поза терміном?

Проти Тимошенко порушено четверту кримінальну справу, яка, втім, за обвинуваченням є найсерйознішою з-поміж інших

Проти Тимошенко порушено четверту кримінальну справу, яка, втім, за обвинуваченням є найсерйознішою з-поміж інших

Попри заперечення, що давність подій не дає для цього підстав, у МВС стверджують: на кону стоїть понад 3 млрд гривень, і за це слід відповідати. А максимальна відповідальність у цій справі може стосуватися 12 років позбавлення волі та конфіскації майна.

У четвер прес-служба СБУ повідомила, що екс-прем’єра звинувачують у погашенні боргів корпорації “Єдині енергетичні системи України” за рахунок бюджетних коштів. За словами начальника Головного слідчого управління СБУ Івана Дерев’янка, Юлія Володимирівна, будучи президентом і фактичним власником корпорації “Єдині енергетичні системи України”, за попередньою змовою із колишнім прем’єр-міністром Павлом Лазаренком, “здійснила замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет Міністрів зобов’язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ”. Тобто у 1996 – 1997 роках перевела 405,5 млн доларів боргу перед Міноборони Росії на держбюджет. У гривневому еквіваленті ця сума становить 

3 млрд 233 млн. 

Відтак Тимошенко інкримінують порушення другої частини статті 15 ККУ (замах на злочин) та частини п’ятої статті 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та ще й у особливо великих розмірах). Максимальна санкція – 

12 років ув’язнення, конфіскація майна та позбавлення права займатись “певною діяльністю” протягом трьох років.

Утім захисники екс-прем’єра у попередніх справах кажуть, що термін позовної давності у таких справах невеликий і давно вже вичерпаний. “Строк позовної давності в цивільно-правових угодах і цивільно-правових зобов’язаннях триває 4 роки. Наскільки я знаю, в постанові про порушення кримінальної справи йдеться про події 1996 – 1997 років, то будь-які зобов’язання боргові, які виникли, спливли в 2001 році”, – заявив у ефірі “5 каналу” адвокат Тимошенко Юрій Сухов. 

У Кримінальному ж кодексі передбачено, що за вчинення особливо важких злочинів (а оскільки йдеться про 12 років, саме із цим маємо справу) термін давності вичерпується лише через 15 років із дня вчинення порушення. Тобто і у цьому випадку притягнення до відповідальності є сумнівним.

Перспективи справи туманні ще й тому, що результат попередньої досі викликає шквал критики і зауважень. Багато європосадовців уже запевнили, що підписання Угоди про асоціацію тепер залежить від спроможності української влади довести прихильність до демократичних цінностей.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8322 / 1.55MB / SQL:{query_count}