Міліцейські мільярди та злидні

У міністра МВС мегаплани щодо реформи відомства. Тим часом на добу на міліцейське авто передбачено лише 2,5 літра бензину

 У міністра МВС мегаплани щодо реформи відомства. Тим часом на добу на міліцейське авто передбачено лише 2,5 літра бензину

Лише на 40% від потреби сьогодні сягає фінансування української міліції. На цьому наголошує міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Тим часом головний правоохоронець країни підрахував, що для повного фінансування МВС необхідно 26 мільярдів гривень. Відомство ж цьогоріч має 11,2 мільярда. Нагадаємо, що нині МВС налічує понад 300 тисяч правоохоронців. 
Відповідно, у міністерстві визнають, що наслідком хронічного недофінансування потреб відомства є неможливість в окремих випадках виконання право­охоронцями поставлених пе­ред ними завдань. Зокрема, в серед­ньому на автомобіль у МВС виділяють близько 
2,5 л пального на добу. “Але ж як може автозак, що забезпечує роботу суду, слідства та міліції, або патрульне авто чи автомобіль чергової частини, що виїжджає до людей на місце пригоди, – як усі вони можуть виконувати свої обов’язки з такою кількістю пального?” – сам визнає міністр Могильов. Звісно, ефективно працювати зовсім не реально, а наздогнати джип маститих кримінальників із такою кількістю бензину й поготів!  
Фактично лише зараз високе міліцейське керівництво вперше визнало “паливну” скруту. Водночас звичайні оперативники про цю нагальну проблему акцентують уже не один рік. Зокрема, вони бідкалися, що їм доводиться за власні гроші заправляти автомобілі. Натомість досі у Львові міліцейські шефи постійно заперечували, зокрема “Пошті”, таку інформацію. Мовляв, “маєте неперевірену інформацію, такого не може бути”. Тепер, як бачимо, міністр МВС особисто озвучив та підтвердив проблему недостатнього забезпечення пальним. 
Загалом список проблем міліції чималий – застарілою є більша частина автотранспорту, зарплата міліціонерів –  найнижча серед представників інших правоохоронних відомств держави (середня зарплатня міліціонера сягає близько 2,4 тис. грн), забезпечення форменим одягом становить лише 20%, є також серйозні проблеми зі забезпеченням житлом. Згодом як наслідок –  маємо достатньо фактів про затримання міліціонерів-хабарників. Та й то громада дізнається лише про тих, яких спіймали на гарячому. А скільки таких, у яких хабарі, як то кажуть, на потоці і вони не за ґратами? Відповідь одна – не мало! 
Тим часом хабарництво серед правоохоронців остаточно стало історією у Грузії, де керівництво держави успішно провело реформування цього  відомства. Сьогодні середня зарплатня грузинського поліцейського становить приблизно 600 доларів, тоді як загалом у країні – 200 доларів. 

ДО ТЕМИ

Під час реформування української міліції скористаються досвідом та передовими напрацюваннями польської поліції. Передусім мова про підняття рівня довіри населення та зміну ставлення міліціянтів до своєї роботи у бік більш відповідального. Про це наголосив міністр Анатолій Могильов під час останньої колегії в МВС, куди їздив і начальник управління міліції Львівщини Богдан Щур. “Потрібно зламати застарілі стереотипи. Міліція має моментально реагувати на кожне повідомлення про злочин або правопорушення. Необхідно пам’ятати, що міліція покликана надавати людям вчасну та професійну соціальну і правову допомогу”, – зазначив міністр, інформує прес-служба МВС. 

За словами Анатолія Могильова, необхідно мінімізувати каральний прес на суспільство, бо в окремих випадках міліціонери навіть свідомо йшли на порушення законодавства і фальсифікацію матеріалів для покращення статистичних даних. “Такі намагання “поліпшити” показники, нерідко закінчувалися порушенням кримінальної справи. Аналогічно суворо вони каратимуться й тепер”, – попередив підлеглих міністр. 

А ще мала б припинити своє існування так звана “палична” система, що полягала в нарощуванні кількісних показників роботи міліції, а також усі спроби порушення прав та свобод громадян, як-от: незаконні затримання та застосування тортур під час здійснення дізнання. Усе це в ідеалі з уст міністра, але чи так станеться бодай частково, побачимо. Хоча якщо реалістично дивитися (не песимістично – “Пошта”), то малоймовірно. 

Зокрема, вище керівництво міліції Львівщини неодноразово акцентувало на зміні обличчя місцевих правоохоронців. Так, як ще торік у серпні писала “Пошта”, професійність, порядність, не кількість, а якість роботи, розкриття злочинів не силовими, а  доказовими методами, – серед основних месиджів для підлеглих від головного міліціонера Львівщини Богдана Щура. Схоже, досі підлеглі, зокрема у райвідділах, цього або не чули, або ж не хотіли чути!  Можливо, після колегії, яка запланована на четвер, 13 жовтня, в ГУ УМВСУ області нарешті почують свого керівника. Якщо ж ні, то від таких краще позбутися остаточно!

 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9323 / 1.58MB / SQL:{query_count}