Шпигунська сенсація

Росія має спеціальний загін для боротьби з людьми, які перебувають у розшуку в Росії, але залишили її межі

Росія має спеціальний загін для боротьби з людьми, які перебувають у розшуку в Росії, але залишили її межі

 

У розпорядженні бри­танського часопису “The Daily Telegraph” опинилася копія наказу Федеральної служби безпеки Росії про створення спеціальних загонів для боротьби з людьми, які перебувають у розшуку в Росії, але залишили її межі. За даними видання, згідно з документом, зокрема, дозволяється пошук, ідентифікація та примусове повернення в Росію (тобто викрадення) людей, яких обвинувачують у скоєнні “особливо тяжких злочинів проти громадян Російської Федерації або проти російської держави та уряду”. 

Ба більше, як стверджує “The Daily Telegraph”, відповідно до тексту документа, за особливим наказом офіцерам ФСБ або їхнім агентам дозволяється навіть ліквідація людей на території інших країн (згадуються, зокрема, країни ближнього зарубіжжя і Євросоюзу). Також у наказі дано розпорядження щодо “інтенсивної підготовки” загонів і окремих агентів для роботи в Західній Європі та країнах Європейського Союзу.

“The Daily Telegraph” стверджує, що наказ датований 19 березня 2003 року. Орієнтовною датою початку роботи спецзагонів, про які в ньому йдеться, зазначено 1 травня 2004 року. Документ нібито підписав генерал Міхаїл Нєчаєв, який у 2003 році очолював Службу контррозвідки ФСБ Росії. Наказ має гриф “Таємно. Для службового користування. Не копіювати”. Водночас, 

“The Daily Telegraph” не повідомляє, яким чином копія надтаємного наказу опинилася в розпорядженні редакції.

Британські журналісти припускають, що саме цей наказ санкціонував таємне убивство колишнього підполковника ФСБ Алєксандра Літвінєнка, який помер у листопаді 2006 року в одній з лондонських лікарень у результаті отруєння солями талію. Британські слідчі в убивстві підозрюють колишнього співробітника ФСБ, депутата Держдуми Росії Андрєя Лугового, однак Росія відмовляється його видавати, а сам він не визнає обвинувачень. 

Напередодні інший британський часопис “The Sunday Times” опублікував інтерв’ю з колишнім генеральним прокурором Британії Кеном Макдоналдом, який власне й займався розслідуванням справи Літвінєнка. У цьому інтерв’ю Макдоналд уперше відкрито назвав це вбивство “стратою під державним керівництвом, виконаною іноземним агентом на вулицях Лондона”. 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7969 / 1.55MB / SQL:{query_count}