Незначні ДТП оформлятимуть без залучення ДАІ

18 вересня набуває чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП і виплат страхового відшкодування”.

18 вересня набуває чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП і виплат страхового відшкодування”. Згідно з положеннями цього документа, учасникам дорожньо-транспортних пригод надається право самостійно оформляти матеріали ДТП, в яких було пошкоджено застрахований транспорт та ніхто не постраждав. Про це інформує прес-служба МВС України.
 “Якщо внаслідок ДТП отримані незначні пошкодження (до 10 000 грн) транспортних засобів, це питання винятково сфери страхування без участі державних органів”, – інформує прес-служба. Фактично закон вводить поняття так званого “європротоколу” або “єврорапорту” (у законі – повідомлення про ДТП), що дозволяє не залучати працівників ДАІ при скоєнні незначних ДТП. Єдине, що потрібно зробити учасникам ДТП у таких випадках, – повідомити страхову компанію про те, що сталася автопригода. Повідомлення оформляється за встановленою формою.
“Застосування такого повідомлення передбачено законом, якщо: внаслідок ДТП немає травмованих, загиблих людей; у всіх учасників відсутні ознаки алкогольного, наркотичного сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів; всі учасники ДТП присутні на місці події; всі учасники ДТП застрахували свою відповідальність; всі учасники ДТП згодні з причиною ДТП, тобто відсутні спірні моменти”, – кажуть у МВС, інформує УНІАН.
Відповідно до закону, в разі дотримання усіх зазначених вище умов, учасники ДТП не притягаються до відповідальності за ст.124 Кодексу про адміністративні правопорушення за здійснення ДТП. Ухвалений закон вирішує питання, пов’язані з урегулюванням тих випадків, у яких була обопільна вина учасників ДТП. За наявності вини кількох учасників збиток відшкодовується в рівних частинах пропорційно. Також, відповідно до закону, буде відшкодовуватися тільки той збиток, що був заподіяний транспортному засобу потерпілого. У разі, якщо він хоче отримати відшкодування ще за будь-яке майно, то він повинен буде викликати ДАІ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7825 / 1.55MB / SQL:{query_count}