Вони полюють за білими та сірими авто…

Дві третини усіх крадіжок транспортних засобів скоюють організовані злочинні угруповання. На Львівщині з січня по серпень цього року поцупили 131 транспортний засіб (182 – у 2010 році або на 29% менше), у тому числі 118 автомобілів (164 – торік). Про це “Пошті” повідомили у прес-службі УДАІ у Львівській області. Щодо Львова, то за цей період викрали 68 транспортних засобів (103 – торік), у тому числі 67 авто.

Дві третини усіх крадіжок транспортних засобів скоюють організовані злочинні угруповання

На Львівщині з січня по серпень цього року поцупили 131 транспортний засіб (182 – у 2010 році або на 29% менше), у тому числі 118 автомобілів (164 – торік). Про це “Пошті” повідомили у прес-службі УДАІ у Львівській області. Щодо Львова, то за цей період викрали 68 транспортних засобів (103 – торік), у тому числі 67 авто.
Як кажуть міліціянти, більшість автокрадіжок скоюють із 2.00 до 5.00 та з 19.00 до 22.00. Частіше викрадають автомобілі таких марок, як “ВАЗ”, а також іноземного виробництва престижних моделей “Фольксваген”, “Шкода”, “Деу”, “Ауді”, “Мерседес”, а ще мікроавтобуси. Найбільша кількість незаконних заволодінь стається на вулиці (78%), а також із гаражів (13%), з подвір’їв (6%) та зі стоянок (3%). Також встановлено, що найбільше викрадають автомобілі білого та сірого кольорів.
Цим видом злочинної діяльності займаються організовані угруповання, які добре законспіровані, мають необхідні технічні можливості й транспортні засоби, а ролі виконавців у таких угрупованнях чітко розподілено. Майже дві третини усіх крадіжок здійснюють саме організовані злочинні угруповання.
В УДАІ області зазначають, що на Львівщині злочини цього виду можна поділити на умовні категорії, залежно від мети їх скоєння.
Перша група. Звичайне заволодіння автомобілем за допомогою пограбування, розбійного нападу або шахрайських дій, після чого, за підробленими або чужими документами (зі зміною або без зміни ідентифікаційних номерів) автотранспортний засіб ввозиться в Україну, де його легалізують і беруть на облік.
Друга група. Імітація страхового випадку (переважно автомобілі іноземної реєстрації). Застрахований транспортний засіб власник продає громадянину України, за реквізитами неіснуючої фірми виготовляється довідка-рахунок. Після ввезення автомашини на територію України “колишній власник” повідомляє поліцію про викрадення та отримує страховку.
Значно поширилося страхове шахрайство (інспірований страховий випадок з метою привласнення страхової премії), особливо стосовно дорогих престижних автомашин. Непоодинокі випадки, коли шахрай, придбавши новий дорогий автомобіль, страхує його від усіх видів ризику за формою “каско”, після чого неофіційно продає його за помірну ціну іншій особі. Витримавши певний час, достатній для того, щоб покупець міг виїхати до іншої країни або навіть зареєструвати автомашину в іншій державі, власник сповіщає поліцію та страхову компанію про викрадення (відібрання транспортного засобу через пограбування). У більшості випадків власниками таких автомобілів є громадяни інших держав, які мають українське походження.
Третя група. Незаконні заволодіння, пов’язані з поверненням “за винагороду”. Такі злочини становлять близько 60% із кількості скоєних. Більшість транспортних засобів, украдених таким чином, повернули саме “за винагороду”. При цьому власники викрадених транспортних засобів звернулися в органи внутрішніх справ із заявами про зняття автомобілів із відповідної бази викрадень.
 Проблематика полягає в тому, що власники викрадених авто здебільшого не повідомляють міліцію про вимагання злочинцями винагороди за викрадений автомобіль. Крім того, після виплати коштів злочинцям та одержання авто власники часто не повідомляють про це в органи внутрішніх справ для зняття викраденої машини з бази викрадень. Як наслідок – суттєво ускладнюється проведення будь-яких оперативно-пошукових заходів, спрямованих на розшук злочинців та майна власників. 
Четверта група. Незаконні заволодіння, пов’язані з розукомплектуванням транспортних засобів. Загалом створилася низка стійких злочинних угруповань, які контролюють сферу обігу автотранспорту, вчиняють на цьому ґрунті розбійні напади, повернення транспортних засобів за винагороду власникам. Розширюються міжрегіональні зв’язки злочинців, зростає їх озброєність та агресивність, а отримані незаконні прибутки стають підвалинами злочинного середовища, насамперед організованої і корумпованої його частини.
Легалізація викраденого автотранспорту здебільшого здійснюється через використання фальшивих документів або підроблених номерів вузлів та агрегатів. Викрадені автомашини досить часто комплектуються фальшивими документами разом із заміною ідентифікаційних ознак, після чого повертаються на нову реєстрацію.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7489 / 1.58MB / SQL:{query_count}