Новація для слідчих

Василь Кундик, керівник слідчого управління ГУ МВСУ у Львівській області, про вертикальну систему підпорядкування та перші результати її запровадження для міліції регіон. З 1 липня 2011 р. у слідчих підрозділах міліції запроваджено вертикальну систему підпорядкування. Наразі це лише експеримент і триватиме він до червня 2012-го.

Василь Кундик, керівник слідчого управління ГУ МВСУ у Львівській області, про вертикальну систему підпорядкування та перші результати її запровадження для міліції регіону

 З 1 липня 2011 р. у слідчих підрозділах міліції запроваджено вертикальну систему підпорядкування. Наразі це лише експеримент і триватиме він до червня 2012-го. Про перші результати новації розповідає керівник слідчого управління ГУ МВСУ у Львівській області Василь Кундик (на фото).

–  Скажіть, будь ласка, яка основна мета експерименту? Чи можна назвати його першою ластівкою у втіленні більш далекоглядних планів, зокрема, створення Слідчого комітету?
– Експеримент запроваджує нову систему підпорядкування слідчих підрозділів. Відтепер слідчі управління підпорядковуються безпосередньо Головному слідчому управлінню, районні, відповідно, – обласним.
Така нова система підпорядкування дозволить чітко розмежувати функції між досудовим слідством та іншими структурними підрозділами міліції.
Основна мета нововведення – вдосконалення взаємодії всіх служб органів внутрішніх справ із розкриття та розслідування злочинів.
Незважаючи на те, що, згідно з відомчими нормативними актами, така співпраця була передбачена, на практиці так було не завжди. Мета експерименту – насамперед змінити психологію правоохоронців щодо незалежності слідчих, сприяти оптимізації їхньої роботи, підвищити процесуальну самостійність під час прийняття рішень у кримінальних справах.
І хоча реформа досудового слідства розпочалася з експерименту, її остаточним результатом є створення Слідчого комітету та прийняття відповідної нормативно-правової бази, – Кримінально-процесуального кодексу України.
– Хто був ініціатором запровадження нової вертикальної структури підпорядкування?
– Ідея такої побудови слідчого апарату з’явилася ще 2002 р. “Вертикаль” успішно випробувано у трьох областях України – Київській, Одеській і Донецькій, а також у Криму. А вже цьогоріч у липні експеримент запровадили в усіх слідчих підрозділах країни. Ініціював таке нововведення керівник Головного слідчого управління МВСУ Василь Фаринник. Найважливішу роль відіграла підтримка з боку міністра МВС України  Анатолія Могильова.
– У рамках експерименту передбачено також створення при кожному обласному слідчому управлінні спеціальної наглядової ради. Чи діє вона на Львівщині?
– Начальник ГУ МВСУ у Львівській області Богдан Щур усіляко сприяв запровадженню експерименту, затвердив склад наглядової ради. Він постійно надає практичну та методичну допомогу в реалізації цього експерименту.
До складу наглядової ради ввійшли справжні легенди слідства. Так, Орест Дзьоба, який пропрацював у слідчому апараті понад 30 років, більше 12 років очолював слідче управління міліції Львівщини. Тож він, як ніхто, розуміє необхідність вертикального підпорядкування слідства. Наглядова рада слідкуватиме за реформуванням слідчого апарату, висловлюватиме свої міркування про результати експерименту.
– З часу впровадження новації минуло вже два місяці. Що реально вдалося досягнути за цей період?
– Якщо говорити про досвід Львівщини, то експеримент позитивно вплинув на результати роботи слідчих – поліпшилися і якісні, і кількісні показники. Більше кримінальних справ скеровано до суду, підвищилась продуктивність праці. За цей час вдалось також зменшити кількість справ, закінчених у терміни, що перевищують встановлені процесуальним законодавством. Також завдяки нововведенню підвищується авторитет слідчого. Результати анкетування, яке провели у слідчих підрозділах, засвідчили: більшість слідчих позитивно сприймають нову систему підпорядкування, цінують свою професію і відповідальніше ставляться до виконання службових обов’язків.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7459 / 1.57MB / SQL:{query_count}