Полювання на портовиків

Проти начальника Одеського порту порушено одразу три кримінальні справи,
а його колегу з Іллічівська оголошено в міжнародний розшук

Як повідомив в інтерв’ю часопису “КоммерсантЪ-Украина” міністр інфраструктури Борис Колесніков, “начальник Іллічівського морського торгового порту Костянтин Лавриненко не тільки звільнений, а й оголошений Генеральною прокуратурою та МВС у міжнародний розшук. В останні два тижні своєї
роботи ця людина зробила передоплату незрозуміло за що в розмірі 10 мільйонів доларів на адресу незрозумілої компанії”. При цьому міністр упевнений, що гроші вдасться повернути, а Лавриненко відповість за законом.
“Але навіть не це головне, а те, що один із так званих інвесторів купив в Іллічівську маленький рибний порт і спробував перевести активи найбільшого державного Іллічівського морського торгового порту на свій маленький рибний порт”, – додав Борис Колесніков. За його словами, колишній начальник Іллічівського морпорту раніше був начальником цього рибного порту. “Якщо ви купили рибний порт, будь ласка, ловіть рибу, робіть кільку в томаті. А захопити актив великого порту вам ніхто не дасть. Ось і вся суть конфлікту”, – заявив міністр.
Нагадаємо також, що прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує одразу три кримінальні справи стосовно іншого портовика – начальника державного підприємства “Одеський морський торговельний порт” Миколи Павлюка, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Причому, за словами адвоката Павлюка Сергія Ємеця, всі три справи порушено за однією статтею Кримінального кодексу України – ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке призвело до тяжких наслідків). “Захист не встигає копіювати матеріали з такою швидкістю, з якою прокуратура Криму порушує все нові й нові кримінальні справи”, – наголосив захисник.
У своєму інтерв’ю “КоммерсантЪ-Украина” Борис Колесніков прокоментував і цю гучну справу. “Контрольно-ревізійний відділ Мінінфраструктури дійсно знайшов порушення в роботі порту. Під час розслідування вдалося з’ясувати, що Одеський МТП здав в оренду готель, що належить порту, який свого часу було побудовано під відому мережу “Kempinski”, – заявив Борис Колесніков. Він повідомив, що раніше Мінтрансзв’язку видало дозвіл на оренду готелю терміном на п’ять років. “Пізніше цей дозвіл підмінили новим, згідно з яким дозволялося здати готель в оренду на досить неоднозначних умовах – на 49 років з внесенням річної орендної плати в розмірі 1,5 мільйона гривень”, – зазначив міністр.
“Але найдивніше, що порт, уже здавши готель в оренду, 2009 року за свій рахунок провів у ньому ремонт ліфтів, витративши на це 180 тисяч гривень. Ось, власне, суть претензій до начальника МТП як з боку прокуратури, так і з нашого боку”, – додав міністр.
Уперше прокуратура Криму затримала Миколу Павлюка, який, наголосимо, є Героєм України (!), 22 липня. Через три дні суд у Сімферополі відпустив його з ізолятора тимчасового тримання під заставу 180 тисяч гривень, після чого 71-річний керівник порту потрапив до одеського 411-го госпіталю, з якого його бійці спецпідрозділу “Сокіл” знову доставили до кримського ізолятора. 29 липня Центральний районний суд Сімферополя продовжив строк тримання під вартою начальника Одеського порту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8049 / 1.55MB / SQL:{query_count}