Допити музею

СБУ викликає на допити всіх працівників музею “Тюрма на Лонцького”

СБУ викликає на допити всіх працівників музею “Тюрма на Лонцького”

Служба безпеки України вирішила допитати за роботу з історичними документами 16 осіб – усіх працівників Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”. Згідно з окремим дорученням Головного слідчого управління, слідчий відділ управління СБУ у Львівській області викликає на допити всіх працівників Національного музею “Тюрма на Лонцького”. Їх усіх трактують як “свідків” у кримінальній справі, яку СБУ відкрила за фактом готування до розголошення відомостей, які становлять державну таємницю.

“СБУ досі як державну таємницю намагається кваліфікувати історичні матеріали як таємні, хоча не має на це підстав – закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини і громадянина під грифом “цілком таємно”, що, за переконанням правозахисників, має на меті не допустити громадського контролю та обмежити право істориків. Це незаконні дії органів державної влади та їх посадових осіб”, – каже історик Володимир В’ятрович.

Такі кроки у Центрі досліджень розцінюють як тиск на науковців, перешкоджання діяльності музею, порушення конституційних прав істориків на професію.

Нагадаємо, що торік у вересні СБУ затримала директора музею Руслана Забілого, конфіскувавши у нього комп’ютер та зовнішні диски. 9 вересня з’явилася офіційна інформація СБУ про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення відомостей, які становлять державну таємницю.

Потім у музеї провели обшук, під час якого конфіскували комп’ютери істориків та відеозаписи спогадів повстанців і дисидентів. Досі нічого не повернули.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8195 / 1.53MB / SQL:{query_count}