Лоу-кост рветься в Україну

Але наразі авіапереліт – дороге задоволення

Але наразі авіапереліт – дороге задоволення

Наприкінці нинішнього року на українському ринку авіаперевезень можуть з’явитися шість компаній лоу-кост – тих, які пропонують дешеві квитки на авіарейси: російська “Авіанова”, ірландська “Ryanair”, арабська “FlyDubai”, німецька “Air Berlin”, словацька “Danube Wings” і британська “Easy Jet”. Російська “Авіанова” має намір здійснювати рейси з Москви до Сімферополя і зі Сочі до Харкова. В “Росавіації” компанії дозволили здійснювати у кожному напрямку по 5 рейсів на тиждень.

Проте українська Державіаадміністрація не поспішає надавати дозволи на польоти компаніям новим лоу-костерам. І це стосується не лише дешевих російських польотів, а й західноєвропейських. “Так, у нас є плани почати літати в Україні. Однак українська сторона нам не дає дозволу. Ми ведемо переговори з вашою авіаційною адміністрацією, але безуспішно. У нас проблема в отриманні прав на польоти, в кількості рейсів, які ми б хотіли здійснювати”, – розповіла менеджер відділу зі зв’язків з громадськістю авіакомпанії “Air Berlin” Сабіна Теллер.

Перший бюджетний авіаперевізник з’явився на українському ринку влітку 2008 року. Це був оператор угорського походження “WizzAir”. Нині польоти в Україну вже здійснюють чотири лоу-кост-перевізники: згаданий уже “WizzAir”, турецький “Pegasus” (рейси з Харкова до Стамбула), латвійська “Air Baltic” (рейси з Києва, Сімферополя та Одеси до Риги) та “Air Arabia”, яка літає з Києва до Шарджі.

У чому ж феном лоу-костерів? Вони економлять на дрібницях, що суттєво зменшує вартість польоту. Починаючи з продажу квитків. Їх продають через інтернет.

Відтак відбувається економія на бланках, оплаті роботи касирів та утримання офісів продажу авіаквитків. Окрім того, пройшовши реєстрацію на рейс в інтернеті, не варто забувати, що подорожувати доведеться з мінімальною кількістю речей, адже додатковий вантаж доведеться реєструвати в аеропорту за окрему плату.

За право обирати місце у салоні літака, поїсти-попити на борту теж доведеться платити під час отримання послуги, адже їх вартість у ціну перельоту не включена.

Крім того, бюджетні рейси лоу-костери здійснюють переважно у віддалені аеропорти, відтак економлять на вартості аеропортових зборів. Іноді в невеликих аеропортах до трапу літака пропонують прогулятися пішки, а не доставляють автобусом, як ми звикли.

Літати дешево – по-європейськи не означає втрачати на безпеці. Адже більшість авіадискаунтерів мають сучасний парк літаків, який складається з нових лайнерів кількох моделей, що дозволяє здійснювати польоти без простоїв на ремонт та економити на тренінгах льотного персоналу.

Однак за зекономлені кошти доведеться розплачуватися комфортом. Наприклад, правилами лоу-костерів встановлено, що не можна повернути квиток на літак або змінити дату польоту. Деякі авіаперевізники надають такий сервіс.

Щоправда, доведеться заплатити чималий штраф. Тим, хто подорожує з лоу-костерами, потрібно бути готовим і до несподіванок. Наприклад, якщо рейс, який виконує компанія-дискаунтер, не наповнений до критичної позначки, компанія може ухвалити рішення про його перенесення на пізніший час. Тому, подорожуючи лоу-костерами, слід мати в запасі кілька днів.

Європейці звикли до таких речей, і їхні літаки за ціною квитка конкурують з потягами. Наприклад, латвійська “AirBaltics” щорічно перевозить понад 3 млн пасажирів через аеропорт у Ризі у 80 напрямках до Європи, Азії, Росії, країн СНД. Отже, на кожного жителя Латвії припадає 1,4 польоту “АirBaltics”. В Україні з кількістю населення 45 мільйонів осіб, згідно зі статистичними даними, за 11 місяців минулого року “Aerosvit” перевіз 1,56 млн пасажирів; МАУ – 1,37 млн. Відтак отримуємо цифру 0,03 пасажира на одного мешканця країни.

Призвичаїти українців пересуватися у просторі небом має намір фонд “TA Venturе”. Уже наступного місяця повинен запрацювати єдиний російськомовний сайт “Bravoavia”, на якому продаватимуть квитки бюджетних авіакомпаній “Wizzair”, “Easyjet” і “Ryanair”. В основі роботи цього ресурсу – єдина європейська система пошуку доступних авіаквитків, у якій поєднано всі необхідні функції для вибору і замовлення рейсу за найкращою можливою ціною у цей момент. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7892 / 1.57MB / SQL:{query_count}