Підприємці під пресом

Сьогодні люди бізнесу розпочинають безстрокові акції протесту. Серед вимог – припинення репресій проти підприємців-учасників податкового Майдану

Сьогодні люди бізнесу розпочинають безстрокові акції протесту. Серед вимог – припинення репресій проти підприємців-учасників податкового Майдану

Відомий львівський громадський діяч та президент ТзОВ “Інспе” Олег Мацех стверджує, що проти нього чинять політичні репресії, а його підприємство намагаються знищити за допомогою податкових перевірок та штрафів. До речі, сума останнього штрафу, нарахованого після перевірки Державної податкової адмі­ністрації, яка тривала 30 днів, сягнула 1 мільйона 250 тисяч гривень.

Такий “сюр­приз” переповнив чашу тер­піння підприємця, і він оприлюднив цю інформацію громадськості. “Останній акт перевірки спрямований на ліквідацію мого бізнесу. Цей штраф я не в стані оплатити”, – говорить він.

Перші, як каже Олег Ма­цех, “серйозні наїзди” на його фірму почалися ще 2003 р. “Перший акт перевірки був надрукований на десяти сторінках і штраф становив 55 тисяч 657 гривень”, – каже підприємець. Далі наводить приклад, як кожні два роки сума штрафів та кількість сторінок актів невпинно зростала. Сьогодні ж акт податківців після перевірки ТзОВ “Інспе” вже має 57 сторінок. “За цими актами дуже добре видно, як збільшується тиск на підприємців. Така картина нині у багатьох бізнесменів”, – додав Олег Мацех.

Утім, здаватися Олег Ма­цех не планує. 2003 року він оскаржив у суді рішення ДПА і домігся його скасування. Так само буде чинити й тепер. Але разом із судовою тяганиною надішле листи першим особам держави та Генпрокуратурі. “Два роки ми доводили у судах свою правоту. Апеляційний господарський суд сказав, що податкова має довести, що я порушив законодавство. Але при розгляді справи у суді першої інстанції та при перевірці рішення під час апеляційного провадження відповідач не надав жодних доказів обґрунтування своєї позиції. Податкова не показала, в чому полягає порушення. Вони побудували усі свої звинувачення на припущеннях”, – стверджує Олег Мацех.

Більше того, підприємець вбачає політичне підґрунтя у цих перевірках і намаганні ліквідувати його бізнес. Каже, на нього тиснуть, аби він припинив громадську діяльність. “Сума останнього штрафу може бути розцінена як ухиляння від податків в особливо великих розмірах, що відкриває дорогу до слідчих дій, арешту майна, відкриття кримінальної справи та інших форм тиску на мене”, – припускає Олег Мацех. “Ми зіткнулися із ситуа­цією, коли демократичні інструменти захисту стають недієвими, вони стали в Україні нечинними”, – заявив Ігор Горняк,  представник Асамблеї організацій малого та середнього бізнесу. Аби захистити себе та свій бізнес, підприємці від сьогодні, 1 лютого, знову виходять на вулиці Львова, Хмельницького, Харкова, Вінниці та Одеси на безстрокові акції протесту. Основними вимогами протестувальників буде:  припинення репресій проти підприємців-учасників податкового Майдану, перегляд Подат­кового кодексу, відповідно до вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики;  гарантування збереження спрощеної системи оподаткування малого бізнесу;  вилучення з розгляду проектів Трудового та Житлового кодексів.

У Львові, за словами активіста Громадянського ру­ху “Відсіч” Ольги Сало, акція протесту розпочнеться сьогодні, об 11 год., на просп. Свободи, біля пам’ятника Т. Шевченку. Очікується, що в акції візьмуть участь 5-6 тисяч підприємців та активістів громадських організацій.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7524 / 1.56MB / SQL:{query_count}