Ярмарки як нагода знайти роботу

Хоча не завжди працедавці поспішають брати на роботу людей з обмеженими можливостями, все ж називають їх дуже відповідальними та сумлінними підлеглими

Хоча не завжди працедавці поспішають брати на роботу людей із обмеженими можливостями, все ж називають їх дуже відповідальними та сумлінними підлеглими

Напередодні Міжнародного дня інвалідів  у Львівському міському центрі зайнятості відбувся черговий ярмарок вакансій для осіб із обмеженою працездатністю. За словами керуючої Львівським обласним відділенням Фонду соцзахисту інвалідів Галини Мисаковець, працевлаштування – найбільш злободенна проблема для неповносправних,  позаяк самотужки знайти роботу таким людям украй складно. Власне служба зайнятості є саме тією установою, на яку вони покладають великі надії.

Зокрема, у ярмарку взяли участь представники 29 підприємств, установ та організацій. Працедавці запропонували пошуковцям праці понад 100 вакансій за 27 професіями та спеціальностями. Близько 160 відвідувачів ярмарку вакансій пройшли співбесіди з працедавцями, ознайомилися з переліком вільних робочих місць, а також із послугами служби зайнятості, отримали потрібні консультації фахівців.

– Допомогти знайти роботу людям із особливими потребами – одне з основних завдань міської служби зайнятості, – каже директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний. – Звісно, не всяка робота їм  підходить. Усе ж упродовж 10 місяців ми працевлаштували понад 50 таких львів’ян, троє з них – на новостворені додаткові робочі місця шляхом надання дотацій працедавцям. Ще майже 40 осіб охоплені професійним навчанням.

Ліляна Гримська,
заступник голови Львівської ОДА:

– Із 150 тис. мешканців Львівщини з фізичними недугами працевлаштованими є лише близько 20 тис. Багато хто не може чи не має потреби працювати. Але ще дуже багато наших краян просто не можуть знайти відповідне місце праці. Зрештою, не завжди і здорові люди можуть це зробити. Загалом проблема безробіття, хоч і не є на Львівщині настільки катастрофічною, все ж гостро стоїть для багатьох жителів, а, отже, і для нас, посадовців, є на порядку денному. Для людей із вадами здоров’я ця проблема є набагато критичнішою, бо не кожне робоче місце може відповідати вимогам для роботи на ньому інваліда та не завжди є відповідні умови. Тому заходи, які проводить служба зайнятості, дуже потрібні, позаяк допомагають особам із особливими потребами оперативно знайти роботу, а працедавцям – у стислі терміни укомплектувати вакансії. Тішить, що все більше підприємців долучається до таких заходів, що бізнес стає соціально відповідальним. І якщо після цього ярмарку хоча б 5 – 10 осіб знайдуть собі місце праці, це вже буде значний результат. Знаю, що зазвичай працедавці є  задоволеними такими працівниками, бо це дуже відповідальні та сумлінні  підлеглі. У кожного з них нелегка доля, свої проблеми, і можливість реалізовувати себе, достойно заробляти ці люди цінують дуже високо.

Ярослав Грибальський,
голова правління обласного відділення Українського фонду “Реабілітація інвалідів”:

– Ярмарки вакансій є вкрай необхідними. Для людей із обмеженими можливостями проблема працевлаштування завжди залишається актуальною. Людям потрібна робота, така робота, яку вони в міру своїх можливостей зможуть виконувати і яка даватиме достойний заробіток. Наразі не те, що вибір невеликий, його практично немає. Часом і так буває, що працедавець пропонує роботу інвалідам, як та лисиця з казки журавля припрошувала. Робота ніби є, але відповідних умов бракує. Особливо це стосується людей, обмежених у пересуванні, брак пандусів, ліфтів, елементарних санітарно-гігієнічних умов. Ще один аспект – бюрократична тяганина: працедавець не хоче брати на роботу із записом у висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) – “непрацездатний”. Щоб його змінити, треба пройти програму реабілітації та отримати висновок МСЕК, яку саме роботу ця людина може виконувати. Ці люди вже стільки пройшли різних комісій, часом мають такий негативний досвід, що навіть не хочуть починати.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8017 / 1.57MB / SQL:{query_count}