Вільні зони на Львівщині

Відновнені вільні економічні зони на Львівщині можуть з’явитися вже у 2011 році. Львівська обл­держадміністрація подала до Кабміну пропозиції щодо відновлення в області вільних економічних зон

Відновнені вільні економічні зони на Львівщині можуть з’явитися вже у 2011 році. Львівська обл­держадміністрація подала до Кабміну пропозиції щодо відновлення в області вільних економічних зон. Слід зазначити, що кілька років тому на Львівщині вони вже діяли – у Яворові та Трускавці. Тривалий період ВЕЗ мали індивідуальний пакет пільг та митні пільги щодо ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток, збору до фонду зайнятості, плати за землю та акцизного збору, але ці податкові пільги скасували у 2005 році. Нинішні посадовці хочуть повернути спеціальний статус Яворова та Трускавця.

– Ми надіслали листа до Адміністрації Президента та Комітету економічних реформ з метою відновити ці зони, –  розповідає Мирон Янків, перший заступник Львівської ОДА.– Таким чином можна зменшувати кількість депресивних районів та підвищувати їх самодостатність. Оскільки ці зони існували, то зараз ми ставимо питання, щоб відновити їхні преференції.

За його словами, Львівщина третьою подала свої пропозиції з цього приводу до Кабміну, спочатку це зробила Донецька область. До прикладу, в країнах ЄС, зокрема у Польщі, є такі зони й завдяки низці пільг така територія швидко стає успішною. Позитивний досвід вільних економічних зон відчула на собі й Львівщина – у Яворів свого часу вклали 300 мільйонів гривень інвестицій. У Яворівському районі завдяки цьому з’явилося 800 підприємств, і він перетворився з депресивного в один з найуспішніших районів. Чиновники запевняють, що за деякий період для покращення інвестиційного клімату в регіоні створять жорстку вертикаль між відповідальними посадовими особами Львівської облдержадміністрації та підрозділами з інвестицій у райдержадміністраціях.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8751 / 1.53MB / SQL:{query_count}