Постмітингові заворушення

“Податковий” Майдан закінчився. Слідчі почали допитувати політиків і організаторів масових протестів

“Податковий” Майдан закінчився. Слідчі почали допитувати політиків і організаторів масових протестів

Кримінальна справа за пошкодження плитки на майдані Незалежності у Києві, допити лідерів ВО “Свобода”, політичні мітинги в центрі столиці.  Такими подіями відзначився початок робочого тижня в Україні.

На Європейській площі партія “Батьківщина” зібрала кількасот осіб, які під керівництвом Олександра Турчинова задекларували намір створити ініціативну групу зі збору підписів за референдум щодо перевиборів Президента і парламенту. Політики навіть намагалися поставити сцену, аби з неї звертатися до своїх прихильників, але такого розгулу демократії міліція не допустила. Прикметно, що підприємці до політичних протестів учора не приєдналися.

Помітингувавши вдосталь, без підтримки підприємців партійці розійшлися. Цікавіші події тим часом розгорнулися у Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ Києва. Учора слідчі столичного управління МВС викликали на допит лідерів ВО “Свобода” у рамках розслідування кримінальної справи, яку порушено за фактом умисного пошкодження майна тоді, коли підприємці встановлювали намети на майдані Незалежності.

В міліції повідомили, що після того, як вранці у п’ятницю, 3 грудня, примусово демонтували наметове містечко на Майдані, “виявилось, що покриття біля стели, тобто плити, сильно пошкоджено через те, що учасники акції встановлювали намети, вбиваючи кілки”. За попередніми даними міліції, сума збитків становить близько 200 тисяч гривень.

Пояснювати, чому пошкоджена гранітна плитка на Майдані, пішли лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок, його заступник Андрій Мохник, голова Київської міськорганізації “Свободи” Андрій Іллєнко та його заступник Руслан Андрійко.

Разом зі “свободівцями”, як свідка, на допит викликали також одного з координаторів акції протесту підприємців на Майдані Олександра Данилюка. У Головному управлінні МВС Києва наголосили, що Данилюка викликали і раніше, але, незважаючи на свої заяви, він так і не прийшов у міліцію.

Правоохоронці кажуть, що для об’єктивного розслідування цієї кримінальної справи будуть викликати всіх, хто був причетний до акції, а не тільки її організаторів.

Вийшовши з приміщення міліції, Андрій Мохник повідомив, що слідчий під час допиту вимагав надати повні списки членів ВО “Свобода” із зазначенням їхнього місця роботи, адреси проживання та контактних даних.

На думку Мохника, “повертається стара кагебістська практика: немає жодної політики – є суцільний кримінал: саме так діяло ЧК-ГПУ-НКВД-КГБ у боротьбі з політичними опонентами, навішуючи на них кримінальні справи.

Так чи інакше, але мітинги, на які політики опозиційного табору покладали такі надії, закінчилися оприлюдненням у “Голосі України” виправленого і допрацьованого Податкового кодексу.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7643 / 1.55MB / SQL:{query_count}