Таксисти Львова вийшли на вулицю

До акції протесту їх змусила вдатися перспектива залишитися без роботи

До акції протесту їх змусила вдатися перспектива залишитися без роботи

У разі прийняття нового Податкового кодексу і законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи управління транспортним процесом у зв’язку з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року із футболу” понад п’ять тисяч таксистів Львова залишаться без роботи. У всій Україні це 200 тисяч осіб.

Така невтішна перспектива змусила таксистів минулої суботи вийти на мітинг протесту. Протестувальники кажуть, що це була мирна попереджувальна акція. Вона розпочалася об 11.00 на перехресті вулиць Пасічної та Дж. Вашингтона, звідки колона автомобілів-таксі вирушила в центр міста. Спочатку планувалось, що у проїзді вулицями Львова візьме участь 100 автомобілів, однак  насправді їх було вдвічі більше.

Ще чимало таксистів вишикувалися машинами в центрі міста неподалік пам’ятника Тарасові Шевченку й очікували тут голов­ну колону та початок мітингу. Тож поки вона рухалася вулицями Львова, була нагода поговорити з таксистами.

“Я понад 20 років таксую, – розповів Олександр Цікало. – Сам заробляю на сім’ю і сплачую податки державі – через фірму, яка орендує мій автомобіль. Чимало моїх колег-таксистів зареєстровані  як самостійні підприємці і самі сплачують єдиний податок. Зараз це 200 грн щомісяця. Це немало, бо не такі вже великі заробітки у нас під час кризи. Але мова йде про те, що нас хочуть вижити з ринку, створити нам такі умови, щоб ми самі пішли. А куди я піду? У мене – інженерна освіта, до пенсії – кілька років. Хто візьме мене на роботу? А працювати ще треба, бо маю доньку-студентку. Більшість моїх колег – це люди після 40. І до пенсії ще далеко, і ринок праці вже таких не потребує. Нам справді загрожує вулиця чи біржа праці”.

Цей ринок, як твердить співрозмовник, хочуть монополізувати, а таксистів вижити. Тож вводять такі податки, що їх просто нереально буде сплачувати. “Один дядечко хоче взяти все у свої руки. Є чутки, що це люди з партії Сергія Тігіпка, – каже Олександр Цікало. – Хочуть поставити свої машини. Уже підрахували, що для Львова достатньо буде 800 машин, максимум – 1000, які працюватимуть у три зміни. Машина має працювати лише три роки. Використовувати старші транспортні засоби забороняється – так прописано у проекті цього закону. Зрозуміло, що на ринок йде серйозний товстосум, який може закупити такі машини й за три роки відбити цю суму, ще й заробити. Євро-2012 – це лише формальний привід, щоб ці зміни швидко провести. Сьогодні я при­йшов відстоювати своє право на працю. Якщо ми цього не  робитимемо, то вони досить швидко ці зімни запровадять. Будемо боротися до кінця, поїдемо у Київ. До нас уже долучаються таксисти з інших міст України. Буде новий Майдан”.

Тим часом під’їхала головна колона і розпочався мітинг. Його учасники тримали плакати з вимогами: “Податковому кодексу – ні! Спрощеній системі – так”, “Не дамо монополізувати ринок таксі”, “Не дамо знищити існуючого таксоперевізника”, “Урядовому законопроекту – ні. Законопроекту №6700 – так” (цей законопроект розроблений народним депутатом України, головою Конфедерації вільних профспілок Михайлом Волинцем) та “Справедливим податкам – так. Податковим поборам – ні”.

Голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський під час мітингу наголосив, що у таксистів є повне несприйняття Податкового кодексу України, проект якого вже прийнятий у першому читанні, оскільки в ньому фактично знищується чинна система спрощеного оподаткування. Крім того, таксисти також незадоволені можливим прийняттям урядового законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи управління транспортним процесом у зв’язку із підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року із футболу”. Цей законопроект поданий на розгляд головою Держкомпідприємництва Михайлом Бродським ще 15 червня цього року.

Голова Вільної профспілки “Автомобіліст України” Сергій Кабанов сказав, що зараз таксисти платять 200 грн єдиного податку державі, але, якщо законодавство буде змінене,  вони будуть змушені платити до 2 тис. грн на місяць, що є абсолютно не реально.

“Раніше міська влада на чолі з мером Андрієм Садовим намагалися вирішити проблему таксистів Львова: при мерії була створена робоча група, проте ця робоча група, на жаль, півтора року не працює. Ми запрошували Андрія Садового та голову Львівської ОДА Василя Горбаля, але вони не прийшли, бо, мабуть, мають важливіші справи”, – сказав Кабанов.

Він додав, що під час одного із перших засідань цієї робочої групи у Львові обговорювалося питання про обмеження кількості машин-таксі, які працюють на ринку міста – до тисячі. “Зараз у Львові ніхто точно не знає, скільки працює таксистів, проте, за нашими даними, це 5 тисяч машин. Отже, 4 тисячі людей втратять роботу тільки у Львові”. 

Учасники й організатори мітингу наголосили, що ця акція протесту є мирною і попереджувальною, проте “таксисти готові до всеукраїнської акції протесту. “Нас підтримує 12 областей України, які чекали, щоб ми розпочали акцію. Ми її почали і готові їхати на Київ, а таксисти інших міст також поїдуть з нами”, – сказав Андрій Корчинський. Голова професійної спілки таксистів України у Львівській області Ігор Михальський повідомив, що всеукраїнська акція протесту відбудеться 4 листопада в усіх обласних центрах України, а також в Криму.

Учасники мітингу прийняли звернення до Президента, прем’єр-міністра та голови ВРУ, в якому зазначено, що в разі прийняття нового Податкового кодексу України у державі 200 тис. таксистів втратять роботу. Та чи почує їх Президент Янукович, який ще недавно обіцяв почути кожного? 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8612 / 1.59MB / SQL:{query_count}