Наближення до точки неповернення

Природа планети є в найбільшій небезпеці від часів загибелі динозаврів 65 мільйонів років тому

Природа планети є в найбільшій небезпеці від часів загибелі динозаврів 65 мільйонів років тому

Такий страхітливий висновок міститься у доповіді Організації Об’єднаний Націй, представленій учора на нараді Конференції сторін Конвенції про біологічну різноманітність (СОР-10) в японському місті Нагоя. У доповіді наголошується на важливості вжиття невідкладних заходів для захисту та відновлення екосистем – лісів, річок, коралових рифів та океанів, життєво необхідних для всього людства.

“Світ не може допустити знищення цінностей природи”, – наголошують експерти ООН і закликають владу різних країнітранснаціональні корпорації “своєчасно відшкодовувати збитки, завдані природі внаслідок економічної діяльності”.

“Нагойська зустріч є частиною зусиль світу, спрямованих на те, щоб привернути увагу до очевидного факту – ми руйнуємо життя на Землі”, – заявив у своєму виступі виконавчий директор програми Організації Об’єднаних Націй із захисту довкілля Ахім Штайнер. Це тривожне звернення підтримав і японський міністр екології Рю Мацумото, який головує на нараді. “Ми наближаємося до точки неповернення, коли вже неможливо буде відновити втрати у сфері біорізноманітності, – вважає він. – Світовій спільноті треба розробити узгоджені заходи для досягнення амбітних і одночасно реалістичних цілей”.

“Давайте зберемося з духом, подивимося в очі нашим дітям і визнаємо, що ми не справилися, індивідуально і колективно, з обіцянкою, даною 110 главами держав в Йоганнесбурзі – значно знизити швидкість зникнення видів у глобальному, регіональному та місцевому масштабах до 2010 року. Давайте подивимося дітям в очі і скажемо, що ми й далі з безпрецедентною швидкістю знищуємо різноманіття видів, кредитуючись під заставу майбутнього наших нащадків”, – цитують інформаційні аґентства слова виконавчого секретаря Конвенції про біологічну різноманітність Агмеда Джуглафа.

Нагадаємо, що ще у 2002 році учасники Конвенції ухвалили рішення забезпечити до 2010 року “істотне скорочення” темпів втрати біологічної різноманітності на Землі. Проте, як визнала ООН у своєму звіті “Перспективи глобальної біорізноманітності”, людству не вдалося досягнути поставленої мети. Жодне з 21 вужчого завдання в рамках поставленої в 2002 році спільної мети не було вирішено, а приблизно 20% держав, які взяли на себе зобов’язання з її досягнення, відкрито заявили про свій провал.

Нарада в Нагої, яка відбувається у рамках Міжнародного року біорізноманіття, покликана визначити нові завдання до2020-го і 2050 років. Зустріч триватиме два тижні, в її роботі беруть участь делегати близько двох сотень країн.

До слова, нагадаємо, що в травні цього року вчені випустили оновлену версію Каталогу життя, де є відомості про всіх живих істот, що населяють планету, – загалом 1,25 мільйона видів (точніше, 1 мільйон 257 тисяч 735 видів).  До останньої редакції увійшли дані про всіх відомих науці представників п’яти біологічних царств:  тварин, рослин, грибів, вірусів та бактерій. Але самі вчені кажуть, що це лише невелика частка всіх живих істот, що населяють Землю. За різними даними, на планеті живуть від 2 до 100 мільйонів видів. Зараз відкриті 1,9 мільйона, але далеко не всі вони описані та вивчені.

“Експертна оцінка зареєстрованих видів не тільки дозволяє нам краще розуміти живих істот, а й допомагає урядам, агентствам і підприємцям вибудовувати і координувати свої проекти на благо живої природи”, – вважає британський біолог Френк Бізбі. Укладачі каталогу вважають, що набагато легше охороняти живу природу, коли ти знаєш, кого саме оберігаєш.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8689 / 1.56MB / SQL:{query_count}