В Україні введуть нове маркування “мобілок”

Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ) затвердила зміни до порядку ввезення в Україну радіоелектронних засобів, що передбачають використання контрольних марок для позначення легально ввезених мобільних телефонів

Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ) затвердила зміни до порядку ввезення в Україну радіоелектронних засобів, що передбачають використання контрольних марок для позначення легально ввезених мобільних телефонів. Як сказано в рішенні регулятора №465 від 14 жовтня, ДП “Український державний центр радіочастот” (УДЦР) повинен почати видавати імпортерам контрольні марки через місяць після набрання рішенням чинності. Зміни до порядку реалізації радіоелектронних засобів, затверджені іншим рішенням комісії, передбачають вільну реалізацію немаркованих телефонів протягом трьох місяців після набрання чинності рішення. Через два місяці після вступу рішення в силу продавці телефонів можуть звернутися в УДЦР для отримання контрольних марок на телефони, які залишилися в реалізації, інформує “Інтерфакс-Україна”.

Як пояснив директор УДЦР Павло Слободянюк, остаточно зазначені зміни повинен затвердити уряд. “Рішення ухвалюватиме уряд, і він визначить терміни початку реалізації, те, скільки часу піде на підготовку. Може, три, може чотири місяці”, – зазначив він. Як повідомлялося, НКРЗ вже вводила додаткове маркування імпортованих РЕЗ в 2007 р., для захисту ринку від ввезення неякісних терміналів. Український державний центр радіочастот (УДЦР) у січні 2008 р. почав видачу облікових марок для такого позначення. З червня 2008 р. усі мобільні телефони повинні мати на упаковці облікову марку, а МВС наділялося повноваженнями для перевірок роздрібних мереж на предмет виявлення контрабанди. Однак введення додаткового маркування викликало серйозний опір з боку роздрібного ринку. Як противники ідеї активно виступали кілька виробників і торговельних мереж.

На початку червня 2008 р. НКРЗ призупинила контроль над дотриманням норми про введення домаркування, а у вересні рішення про її запровадження було скасовано. Натомість НКРЗ розробила систему контролю ввезення РЕЗ на основі бази даних IMEI-кодів, створеної УДЦР.

Прийнятий у березні 2009 р. порядок передбачав на першому етапі внесення до бази всіх легально ввезених в Україну телефонів. На другому етапі в систему були внесені як легально ввезені IMEI-коди всіх пристроїв, що працюють в мережах операторів на той момент. Після цього УДЦР, оперативно одержуючи дані від операторів про коди пристроїв, що працюють у мережах, повинен був звіряти їх зі своєю базою даної легально ввезених пристроїв, визначати невідповідності й формувати список т.зв. “сірих пристроїв”, а потім передавати його мобільним операторам.

Павло Кривак
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7765 / 1.55MB / SQL:{query_count}