Форум економічної надії

Десятий – ювілейний – Міжнародний економічний форум, який відбудеться у Трускавці 7 – 8 жовтня, називатиметься “Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє”.

Десятий – ювілейний – Міжнародний економічний форум, який відбудеться у Трускавці 7 – 8 жовтня, називатиметься “Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє”.

Учора перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Мирон Янків на прес-конференції розповів, яких гостей очікують і які проекти будуть презентовані на форумі. За попередніми і наразі не повними даними, на форум приїде більше 350 осіб. Серед них 80 модераторів та експертів, 200 представників бізнесу. Окрім представників з регіонів України, очікують гостей з Польщі, Німеччини, Грузії, Білорусі та інших країн.

“За десять років свого існування форум став платформою, на якій можна відкрито і компетентно обговорити багато питань, пов’язаних із економічним, інвестиційним розвитком країни”, – зазначив Мирон Янків. Посадовець каже, що цьогорічний форум відбуватиметься у Трускавці, бо це місто символізує один із стратегічних напрямів розвитку Львівщини – розвиток рекреації, туризму, курортної сфери.

Концепція проведення форуму закладена у самій його назві. “Основним пріоритетом Львівської області є те, що вона розташована на кордоні із Євросоюзом і відіграє ключову роль у транскордонному співробітництві”, – зауважив Мирон Янків, додавши, що саме на співпраці України, Польщі та Білорусі буде поставлений акцент під час форуму.

У рамках Міжнародного економічного форуму буде також проведений Форум регіонів, у якому візьмуть участь представники всіх областей України, які обговорять можливості розбудови і модернізації нафто- і газопроводів, авіаперевезення, залізничних перевезень, розбудови автомобільних шляхів.

Окремою темою обговорення на форумі буде тема банків. “Львів здавна був потужним банківським центром. Сьогодні місто знову набуває рис такого центру. Нам важливо проаналізувати, які шляхи залучення банківського капіталу, як банки і їх капітал сприятиме подальшому розвитку експортно-імпортного потенціалу держави”, – наголосив перший заступник голови ЛОДА.

Учасники форуму звернуть увагу і на тему інновацій, бо без них у XXI столітті розвиток будь-якої галузі неможливий. “Львівщина належить  не до депресивних, а до розвинутих регіонів. Тому в стратегії розвитку області є надзвичайно важливим визначення стратегії конкурентоспроможності не лише в Україні, але й у транскордонному співробітництві”, – зазначає Мирон Янків. Тому на форумі вивчатимуть досвід залучення інновацій і створення інноваційних інституцій.

Представники делегації з Тюрингії (Німеччина) підпишуть дві угоди: перша – про підготовку українських медиків у Німеччині і друга – про співпрацю Львівського аеропорту з аеропортом міста Ерфурт. Планується, що зі Львова до цього німецького міста відкриють регулярний авіарейс.

Що ж до конкретних інвестиційних проектів, то серед інших варто звернути увагу на кілька найцікавіших. Зокрема, концерн “Електрон” презентуватиме на форумі проект авто для прибирання вулиць, яке підприємство може виготовляти на власних потужностях. Як відомо, попит на подібну техніку в містах України, зокрема й у Львові, величезний. Тому є вагомі шанси на успішну реалізацію цього проекту.

Мирон Янків каже, що влада сьогодні не ставить собі за мету презентувати ті проекти, які не мають перспективи або мають її у далекому майбутньому. А саме так останніми роками діяла влада – спершу створювала інформаційну хвилю довкола проектів (згадаймо хоча б проект будівництва у Бродах нового нафтопереробного заводу), а потім дуже швидко про все забувала.

“На форумі ми плануємо презентувати кілька реальних проектів, які є вкрай важливими для Львівщини”, – зазначив Мирон Янків.
Таким проектом є добудова енергоблоку № 9 на Добротвірській ТЕС. За словами Мирона Янківа, нині є польські інвестори, які зацікавлені експортувати електроенергію.

Цікавим є також проект створення західноукраїнського логістичного центру у Яворівському районі.

Однак найцікавішим, найамбітнішим і найбільш інтригуючим проектом, який представлятиме Львівська обласна державна адміністрація, є проект “Олімпійська надія-2022”. Йдеться про можливість проведення у Львівській області зимової Олімпіади 2022 року. На цю тему учасники форуму спілкуватимуться в окремій секції, де й буде презентовано згаданий проект. Наразі влада не розкриває подробиць цього проекту, чекаючи презентації на форумі.

“Однією із найцікавіших буде секція “Туризм та індустрія гостинності Євро-2012”. Ми розглянемо питання, які туристичні напрями повинні стати пріоритетними, які виклики очікують на Україну під час просування у цьому стратегічному напрямку і, звичайно, обговорюватимемо це в контексті Євро-2012”, – наголосив Мирон Янків.

Порушать тему і розвитку гірськолижного туризму в Україні – які є перспективи і стримувальні чинники. У концепції будуть три складові: Львів – столиця усіх льодових видів спорту; у гірській частині Львівщини будуть спортивні споруди, які дадуть можливість проводити змагання із біатлону, лижних перегонів, буде комплекс трамплінів для стрибків на лижах; третій напрям – це розвиток гірськолижного спорту та інфраструктури у Закарпатській області.

Нагадаємо, що провести зимову Олімпіаду 2022 року в Україні, зокрема у Львівській області, запропонував Президент України Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів, яка відбулася 27 травня. До речі, тему зимової Олімпіади президенти України та Росії обговорили під час першого Українсько-російського міжрегіонального економічного форуму в місті Геленджик Краснодарського краю РФ. Віктор Янукович заявив, що сподівається на підтримку з боку Російської Федерації з питання лобіювання ініціативи щодо проведення зимових Олімпійських ігор у Карпатах у 2022 році.

“Для нас дуже цікавий проект “Сочі-2014”. Ми вийшли з відповідною ініціативою, і я хочу попросити Вас, Дмитре Анатолійовичу, щоб ви підтримали нас на відповідному міжнародному рівні щодо проведення Олімпійських ігор у 2022 році в Карпатах”, – заявив Президент України, звертаючись до Президента РФ.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8599 / 1.6MB / SQL:{query_count}