Бензин, алкоголь і тютюн подорожчають

Українці ще менше куритимуть і випиватимуть, а також менше їздитимуть

Українці ще менше куритимуть і випиватимуть, а також менше їздитимуть. Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон №6337, що підвищує акцизний збір на тютюнові, алкогольні вироби, бензин і переглядає низку норм оподаткування з метою збільшення доходів бюджету на 9 млрд грн на рік. Тепер документ має підписати Президент Віктор Янукович.

Як повідомив спікер на брифінгу у понеділок, після ухвалення цього закону відбувалися дискусії з Кабінетом Міністрів України, зокрема з Міністерством фінансів, щодо низки положень, які містяться в документі.

За словами Литвина, зокрема, йшлося про те, що можлива місячна затримка зі сплати акцизу, наприклад, на пиво, крім того, ряд інших моментів, “які не зістиковуються між собою”.

“Разом з тим, Міністерство фінансів України виходило з того, що цей законопроект потрібно підписувати, щоб він набув статус закону, а після того внести уточнення, тому що, за їх оцінками і розрахунками, загубиться значно більше”, – сказав він.

За словами спікера, у зв’язку з тим, що від профільного комітету не надходили пропозиції, щоб, відповідно до регламенту проголосувати уточнення до даного законопроекту, він вимушений був підписати цей документ і скерувати його Президентові України.

“Це ще одне підтвердження того, що нам при ухваленні таких рішень потрібно дотримуватися принципу: поспішай поволі”, – сказав Литвин.

Спікер наголосив, що після того, як цей закон буде підписаний Президентом і обнародуваний, до нього вноситимуть зміни, які необхідні для того, щоб відкоригувати низку статей цього закону.

Водночас Володимир Литвин не став прогнозувати, коли такі зміни можуть бути внесені, посилаючись на те, що такі зміни повинен підготувати уряд.

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада прийняла запропонований Кабінетом Міністрів законопроект №6337, який значно підвищує акцизні ставки на алкогольні напої, пиво, сигарети і нафтопродукти.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8178 / 1.54MB / SQL:{query_count}