Україні вистачить свого газу

В Україні є поклади газу, яких вистачить на 1,5 тисячі років

В Україні є поклади газу, яких вистачить на 1,5 тисячі років. Німецькі вчені спільно зі своїми українськими колегами знайшли в українській економічній зоні Чорного моря поклади газогідратів – льоду, який містить газ метан.

Про це повідомив заввідділу радіаційної і хімічної біології Інституту біології південних морів доктор біо­логічних наук Сергій Гулин. Він був у складі команди українських та німецьких учених, які робили дослідження покладів на дні Чорного моря.

“Це проміжний етап досліджень під Севастополем. Наразі ми досліджували море технікою, яка не може пробити товщу морського ґрунту. Ми використовували підводні телероботи, якими можна керувати на відстані. Крім того, застосовували акустичні, сейсмічні й інші апарати. Зараз бачимо приблизну картину розміщення гідратів. Щоб її уточнити, на наступному етапі ми будемо використовувати бурові установки, які свердлять морське дно на 70 м, збирають зразки ґрунтів”, – сказав Гулин.

Як пояснив керівник відділу морської геології та осадового рудоутворення Національного науково-природничого музею Євген Шнюков, газогідрат – це лід, який містить газ метан.

“У Чорному морі є близько 15 місць, де є газогідрати. Їх також знайшли в Росії, на Мессояхському родовищі. Є газогідрати і в румунській економічній зоні Чорного моря, і в Тихому океані в Японії. Але найбільше їх в Антарктиді”, – розповів Шнюков.

Він повідомив, що найбільшою складністю є видобуток газогідратів. Метан швидко випаровується з льоду, тому потрібно створювати якісно нові технології видобутку газу з газогідратів.

Тепер головне для України, щоб теперішня влада не надала відкриттю учених політичного забарвлення. Якщо ж це трапиться, тоді впевнено можна сказати, що про власний видобуток газу можна забути.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7376 / 1.53MB / SQL:{query_count}