“Наїзд” по-київськи

Справжній бойовик розігрався минулої п'ятниці на території заводу "Львівсільмаш". Близько 14.15 зо два десятки озброєних людей в камуфляжній формі та касках увірвалися на територію підприємства. Вони захопили прохідну, розвалили стіну огорожі та взяли в заручники адміністративний персонал у будівлі управління заводом.

 

ЗІК
silmash.jpg

 

Справжній бойовик розігрався минулої п'ятниці на території заводу "Львівсільмаш". Близько 14.15 зо два десятки озброєних людей в камуфляжній формі та касках увірвалися на територію підприємства. Вони захопили прохідну, розвалили стіну огорожі та взяли в заручники адміністративний персонал у будівлі управління заводом.

Насамперед нападники заблокували на прохідній телефони, однак колектив заводу штурмом відібрав прохідну. Однак, коли працівники заводу намагалися підійти до захоплювачів ближче, рейдери застосували сльозогінний газ. Працівники заводу відразу зателефонували в міліцію та СБУ. Як стверджує Петро Онищак, помічник голови правління "Львівсільмаш" з фінансових та правових питань, нападники нічого не вимагали і нічого не пояснювали.

"Нам лише випадково вдалося почути, що вони мають укладений договір про охорону цього підприємства, проте з ким він укладений - не відомо... Та я переконаний, що цей рейд - діло рук київської структури, так званих акціонерів, які володіють понад 10 % акцій. Вони вимагають проведення зборів для того, щоб обговорити ліквідацію підприємства. Мені відомо, що 20 липня о 02.00 вони проведуть збори акціонерів. Для цього вони зараз фабрикують протоколи", - наголосив Петро Онищак.

Інформацію Петра Онищака підтвердили й у регіональному відділенні Фонду держмайна України у Львівській області. Тут зазначають, що неодноразово повідомляли про непросту ситуацію довкола ВАТ "Завод "Львівсільмаш" та спроби довести підприємство до банкрутства і ліквідації. Після завершення 7 квітня 2006 року процесу санації підприємства було вчинено щонайменше 4 спроби порушення нових справ про банкрутство; зокрема санатором ЗАТ "Міжнародна агропромислова корпорація" та ТзОВ "Юридичне агентство "Юкон". Й оскільки ці спроби зазнали фіаско, 11 липня вдалися до збройного захоплення підприємства.

Лише через кілька годин правоохоронцям вдалося розблокувати підприємство, а невідомих відвезли у райвідділ міліції. За даними обласного управління МВС України, затримано 37-річного мешканця Києва, який представився директором охоронної фірми і надав копію договору на право здійснення охоронної діяльності ВАТ "Завод "Львів­сіль­маш", на підставі якого здійс­нив захоплення службових приміщень підприємства. Однак працівники міліції затримали та доставили в райвідділ осіб, які керували захопленням заводу. Згідно зі ст. 97 КПК України, Франківський РВ ГУ МВС України у Львівській області та прокуратура Франків­ського району проводять роз­слідування. Кваліфікація ознак злочину буде встановлена у разі з'ясування всіх обставин події. Наразі ж складено справи про адмiнправо­пору­шення та накладено адмінстягнення у вигляді адмiнiстра­тивних арештів на терміни від 1 до 3 діб.

Нагадаємо, з 2003 року до 7 квіт­ня 2006 року на заводі ВАТ "Львівсільмаш" відбувалася санація. За цей час у підпри­ємства вилучено 15 об'єктів. Па­лац культури і спорту "Львів­сільмаш" перейшов у власність ТзОВ "Юкон", яке претендує й на інші об'єкти підприємства.

На самому ж заводі переконані, що за захопленням стоїть колишнє керівництво "Агромашінвесту", і звинувачують у корупції начальника відділу держреєстрації Львів­ської міськради Володимира Дуду.

"Мене дивує, як за 2 - 3 години пан Дуда оформив документи і видав нове свідоцтво на право власності. Як на мене, це однозначно особиста корупція пана Дуди. Пам'ятаю часи, коли ми були без печатки і свідоцтва, бо їх просто вкрали, і дуже довго не могли оформити нові документи. А тут отак відразу. До того ж підставою став підроблений протокол зборів, які нібито відбулися 30 квітня і змінили все прав­ління заводу. А насправді за цим рішенням стоять всього двоє осіб, які хочуть отримати контроль над підприємством", - зазначив "Пошті" пан Онищак.

Наразі ж на заводі посилили охорону, адже побоюються нових нападів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9319 / 1.57MB / SQL:{query_count}