Не на замку, але під контролем

Олег Гоя, начальник Львівської митниці, про результати роботи, співпрацю з підприємцями і перспективу змін

Олег Гоя, начальник Львівської митниці, про результати роботи, співпрацю з підприємцями і перспективу змін

Прес-служба Львівської митниці

goja.jpg
Учора в Україні відзначали День митника. Незважаючи на різне ставлення до представників цієї професії, мусимо визнати, що без них навряд чи можна говорити про реальний су­веренітет держави, про соціаль­ні плани урядів, про безпеку споживачів. Отже, розмова з Олегом Гоєю (на фото) - не тільки святкова, але й відверта.

- Чи змінились принципи роботи митниці?

- Так, змінились. Передусім важливою стала функція контролю, контролю за декларуванням товарів, які переміщуються через митний кордон України, щодо професійної підготовки особового складу, контролю з боку ДМСУ за діяльністю митних органів.

Львівська митниця розпочала свою роботу з 1 травня 2008 року, доти відбувався процес ліквідації Західної регіональної митниці. Треба зауважити, що всі ті показники податків і зборів, протидії митним правопорушенням залежать від особового складу. Достатній професійний рівень наших працівників дає змогу виконувати завдання, що ставляться перед нами Державною митною службою України та керівництвом держави.

Говорячи про роботу митниці у 2008 році, можна зауважити, що податки та збори, які були стягнуті за січень - червень 2008 року, вдвічі більші, ніж стягнуті за аналогічний період 2007 року. Зокрема, за перше півріччя 2008 року стягнуто 1млрд 680 млн грн платежів проти 800 млн грн у 2007-му.

- Олеже Васильовичу, як співпрацює митниця з підприєм­цями?

- Відбуваються зустрічі керівництва митниці з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. На них  розглядаємо питання, пов'язані з проблемами, які виникають під час здійснення митного оформлення. Більшість підприємців працюють із дотриманням чинного законодавства. Але факти за результатами роботи правоохоронного блоку митниці (порушено 8 кримінальних справ та складено понад тисячу протоколів про порушення митних правил) дають усі підстави говорити, що, крім сприяння,  має бути контроль митних органів за дотриманням чинного законодавства. При Львівській митниці діє Громадська рада, вона дає нам пропозиції для поліпшення роботи з суб'єктами ЗЕД, зокрема зміни до відомчих наказів Львівської митниці, пропозиції, які ми надсилаємо до Державної митної служби України. Реакція на дзвінки чи звернення про  недотримання чинного законодавства особовим складом є миттєвою.

Для підприємців проблематичним є питання визначення митної вартості. Але зробити її вищою чи нижчою Львівська митниця не може. Адже є щоденний моніторинг усіх митних оформлень, який здійс­нює Державна митна служба України. Знизити митну вартість, зробити її такою, яку пропонує чи просить підприємець, просто неможливо. До цього треба звикнути.

- Наскільки ви є відкритими не лише для підприємців, а й загалом для людей?

- У всіх підрозділах Львів­ської митниці у пунктах пропуску, у відділах митного оформ­лення на стендах у зручних місцях, де є скупчення громадян, вказано номери телефонів дові­ри Львівської митниці, Держмитслужби. Звернення на телефон довіри є щоденними, регулярними. На кожен дзвінок на телефон довіри є відповідна реакція. Над цими питаннями працює підрозділ внутрішньої безпеки, який перевіряє кожен факт і дає свій висновок. Крім того, якщо є телефон довіри, то треба розуміти, що реагувати на анонімні дзвінки ніхто не буде.

- Чотири роки тому було затверджено Митний кодекс України, але багато  змінилося у нашій державі, і кодекс зараз вимагає якихось доопрацювань. Як це робиться і чи береться до уваги думка громадян?

- Зміни до Митного кодексу треба вносити обов'язково. Адже Україна приєдналася до Кіотської конвенції, яка передбачає спрощення і гармонізацію митних процедур. Тому деякі положення, особливо ті, які пов'язані зі здійсненням митного контролю, мають бути змінені на законодавчому рівні. Митний контроль повинен здійснюватися суто в площині застосування системи аналізу ризиків. Це означає, що він має бути вибірковим із застосуванням такої форми контролю, як аудит. Пропуск товарів здій­снюватиметься швидко, але митниця має право протягом трьох років перевірити саме цю зовнішньоекономічну операцію. Ці положення передбачені Кіотською конвенцією, тому ми зобов'язані до кінця 2009 року привести національне законодавство у відпо­відність до світових норм, до норм цієї конвенції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8823 / 1.58MB / SQL:{query_count}