Кожен десятий працівник буде ветераном

Як ринок праці адаптується до нової дійсності. Що вже зроблено та чи чекають роботодавці на працівників-ветеранів

10% працездатного населення після завершення україно-російської війни матиме воєнний досвід. Йдеться приблизно про 1 мільйон 700 тисяч людей. Такий прогноз озвучили у компанії Work.ua. Держава ж уже шукає шляхи, як ефективно працевлаштовувати учасників бойових дій. 

Після війська заснував власну компанію з розмінування територій

Історія ветерана Віталія Кучеренка – це історія успіху, яка може стати прикладом для багатьох військових. Після повернення з фронту чоловік заснував компанію, яка займається розмінуванням деокупованих територій. Крім того, Віталій створив центр навчання майбутніх саперів та планує працевлаштувати до тисячі бойових побратимів. Зокрема, хоче брати на роботу тих, хто має контузії чи ампутації.
«Я був і ветераном, який працевлаштовувався, і тим, хто працевлаштовує ветеранів. Після повернення у цивільне життя колишні військовослужбовці стикаються з низкою проблем. Наприклад, деякі роботодавці не бажають приймати на роботу учасників бойових дій через їхній нестабільний психоемоційний стан. Але для нашої компанії кадровий потенціал, кадровий резерв, на який ми дуже розраховуємо, становлять саме колишні військовослужбовці», – каже Віталій Кучеренко.
На свою компанію Віталій отримав грант розміром мільйон гривень від Українського ветеранського фонду Мінветеранів. За ці гроші зміг придбати необхідне обладнання для розмінування.

Інститут помічника ветерана та курси перекваліфікації

На жаль, не всі військові знаходять своє місце після повернення з фронту. В уряді розуміють проблему та звітують про певні напрацювання. Світлана Кашенець, заступниця міністра у справах ветеранів, розповіла, що Міністерство зараз впроваджує пілотний проєкт – Інститут помічника ветерана. З її слів, у помічника буде одне з завдань супроводжувати ветеранів у працевлаштуванні, інформувати про можливості освіти, перенавчання, перекваліфікації. 
Світлана Кашенець зазначила, що наразі працює програма перекваліфікації від Міністерства у справах ветеранів, яка якраз налаштована на те, щоб ветерани та ветеранки могли здобути нову професію чи пройти короткострокові навчальні програми. Про це інформує Центр громадського моніторингу та контролю. 
Світлана Кашенець розповідає, що ініціативу почали виявляти й самі роботодавці: «До нас вже почали звертатися колективи, організації з питань проведення тренінгів щодо того, як спілкуватися, як комунікувати з заступницею міністра».

Роботодавці бачать ветеранів патріотичними, дисциплінованими та прямолінійними

1 серпня 2023 року Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів разом з партнерами представили дослідження «Потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні». У його межах опитали 445 роботодавців. Відповідно до результатів, більшість компаній не мають досвіду роботи з ветеранами. Про відсутність такого досвіду заявили 65% опитаних, у 25% досвід невеликий і лише у 7% опитаних він значний. 
Крім того, відповідно до опитування, роботодавці бачать ветеранів патріотичними, дисциплінованими, прямолінійними та відповідальними. Найбільше серед рис, які, на думку роботодавців, характеризують українських захисників, лідирує виражена громадянська позиція. Таку відповідь дали 36% опитаних. На другому місці є дисципліна – 26%. Але 24% роботодавців зазначили й можливу емоційну нестабільність, поставивши її на третє місце серед переліку рис, які вважають притаманними ветеранам.
Також згідно з результатами дослідження, роботодавці не думають, що ветерани будуть менш професійними на цивільних посадах, але питання перекваліфікації частини цих кандидатів у майбутньому визнають актуальним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8542 / 1.55MB / SQL:{query_count}