Більше платитимемо за електроенергію та воду

«Подарунок» українцям – підвищення тарифів на комунальні послуги

Прогнозоване підвищення тарифів на комунальні послуги, про яке говорили протягом багатьох місяців, сталося. Тарифи зростуть одразу за двома позиціями – на воду та на електроенергію. Нові тарифи запровадили з 1 червня. Обидва подорожчання, кажуть у НКРЕКП, є економічно обґрунтованими, а підвищення платні за світло ще й допоможе відновити виснажену російськими обстрілами енергетичну інфраструктуру. 

Електроенергія: компромісний тариф

З 1 червня в Україні зростає вартість електроенергії для населення. У Кабміні вирішили підвищити ціну до 2,64 грн/кВт-год. 
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, підвищення обумовлене необхідністю відбудовувати енергосистему після численних російських обстрілів. 
«Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалювального сезону», – каже міністр.
За словами Галущенка, такий тариф є компромісним. Оскільки від початку НКРЕКП запропонувала збільшити вартість удвічі – до 2,88 грн.
Крім того, другого етапу підвищення тарифу на електроенергію поки що не передбачається, хоча раніше й говорили про необхідність підвищення цін до ринкового рівня (близько 6 грн за кіловат). Збережеться і нічний тариф на електроенергію, що становить 50% від базової вартості, інформує Центр громадського моніторингу та контролю. 
Раніше тариф на електрику для побутових споживачів становив 1,44 грн/кВт-год (у разі місячного споживання 250 кіловатів) та 1,68 грн/кВт-год (більше ніж 250 кіловатів).

Більше заплатимо за воду

Тариф на воду в Україні не зростав із кінця 2021 року. Зрештою, підвищення в НКРЕКП також є з 1 червня. Суми у платіжках зростуть на 30% у великих містах. Підвищення цін пояснюють тим, що у невеликих містах вода постійно дорожчає, водночас у великих містах усе без змін. 
Тарифи встановлюють окремо для кожного водоканалу, тому вони різняться залежно від регіону. Причому вони залежать не лише від обсягів споживання, а й від кількості абонентів (що більше, то дешевше), а також від джерел водопостачання та стану інфраструктури.

Вартість газу залишається незмінною

На час воєнного стану та ще шести місяців після нього в Україні діє «тарифний мораторій». У цей період ціни на природний газ, опалення та гарячу воду для населення не підлягають підвищенню.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9157 / 1.54MB / SQL:{query_count}