Вакансії на ринку праці

Яких працівників потребують українські роботодавці сьогодні та яку зарплату готові платити

Сьогодні в базі даних Державної служби зайнятості зареєстровано 36 тис. вакансій. На Єдиному порталі вакансій, створеному у вересні минулого року спільними зусиллями Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org), станом на сьогодні налічується 184 тис. вакансій. До речі, підписку на вакансії порталу можна здійснити через боти у телеграмі та вайбері.
У професійному розрізі найбільше вакансій подається до служби зайнятості роботодавцями для працевлаштування:
– кваліфікованих робітників з інструментом – 22% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, пекар, слюсар-електрик);
– робітників з обслуговування устаткування та машин – 17% (водій, тракторист-машиніст с/г виробництва, токар, оператор заправних станцій, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);
– професіоналів – 15% (вчитель, вихователь, фармацевт, інженер, лікар, психолог, інженер з охорони праці);
– працівників сфери торгівлі та послуг – 13% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, перукар, молодша медична сестра). 
Десять найбільш потрібних робітничих професій за даними бази вакансій служби зайнятості:
– водій (1752 вакансії);
– швачка (1548 вакансій);
– продавець продовольчих/непродовольчих товарів (1169 вакансій);
– кухар (827 вакансій);
– електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
(509 вакансій);
– електрогазозварник (346 вакансій);
– слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (333 вакансії);
– токар (301 вакансія);
– слюсар-сантехнік (298 вакансій);
– тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (296 вакансій).
Однією з основних проблем на ринку праці є професійно-кваліфікаційний дисбаланс та окремі відмінності між попитом та пропозицією робочої сили. На сьогодні роботодавці найбільше шукають кваліфікованих працівників робітничих професій. Серед зареєстрованих безробітних 43% мають вищу освіту, а в окремих великих містах – до 60% і вище. Водночас кількість безробітних з-поміж колишніх керівників, професіоналів та фахівців утричі перевищувала кількість відповідних вакансій.
Станом на початок травня середній розмір заробітної плати у вакансіях, поданих до служби зайнятості, становив 11 тис. грн. Зокрема, серед працівників сфери торгівлі та послуг – 12 тис. грн, кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств – 8 тис. грн, кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тис. грн, робітників з обслуговування устаткування та машин – 12 тис. гривень.
Також у базі даних Державної служби зайнятості є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад:
– ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн;
– слюсар-інструментальник – 60 тис. грн;
– коваль на молотах і пресах – 50 тис. грн;
– слюсар-електрик з ремонту та обслуговування вантажопідіймальних кранів і машин – 50 тис. грн;
– водій – 50 тис. грн;
– машиніст бульдозера – 46 тис. грн;
– кухар – 45 тис. грн;
– тракторист – 43 тис. грн;
– токар – 40 тис. грн.
Високий рівень оплати праці роботодавці пропонують кваліфікованим працівникам з досвідом роботи за виконання складних завдань або за роботу в особливих умовах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8905 / 1.55MB / SQL:{query_count}