Нові правила працевлаштування

Безробітних залучатимуть до суспільно корисних робіт

Кабінет міністрів затвердив документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. «Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні - визначатиме місцева влада», - повідомив у вівторок, 21 червня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 
Він наголосив, що в умовах повномасштабної війни Україні потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами, в тому числі, й організації роботи в тилу. Денис Шмигаль зазначив, що держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату в розмірі мінімальної (станом на червень це 6500 грн, від 1 жовтня – 6700 грн) та додав, що уряд фактично усуває можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи.
«В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту», - наголосив прем’єр. Окремо він повідомив, що статус та виплати з безробіття відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном більше ніж 30 днів під час воєнного стану. «Наше завдання наразі просте і зрозуміле - кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси», - зауважив він.
Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, згідно з ухваленими рішеннями, виключені із переліку осіб, які залучаються до суспільно корисних робіт, ті, кого залучено до реалізації заходів національного спротиву. Також, за даними Мельничука, окрім зареєстрованих безробітних до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану залучатимуться внутрішньо переміщені особи.
За даними Державного центру зайнятості, станом на 1 червня статус безробітного мали 311 тис. осіб, що на 18% менше, ніж на відповідну дату минулого року. Отримували допомогу з безробіття 264,9 тис. осіб. Як повідомляє сайт Львівського обласного центру зайнятості, від початку повномасштабного вторгнення російського агресора на українську землю Львівська обласна служба зайнятості працевлаштувала 4 856 осіб. А від початку року працевлаштовано 7 221 особу. 
«У середньому щодня завдяки службі зайнятості до трудової діяльності повертається 60 жителів області», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Він зазначив, що у час війни робота кожного – це своєрідна зброя. «Адже безробітний переходить в статус працівника, а значить сплачує податки, відповідно наповнюється бюджет, відновлюється економіка краю, є змога підтримувати армію, допомагати хлопцям на передовій», - наголосив Василь Барилюк. 
Тому в службі зайнятості роблять усе можливе, щоби безробітні якомога швидше стали до роботи. На це спрямована низка інновацій, зокрема:
змінені підходи до пошуку прийнятних варіантів роботи для безробітних. Зокрема після перебування в статусі безробітного понад 30 днів підходящим місцем праці вважаються будь-яка пропозиція працевлаштування (деталі – за посиланням);
для суб’єктів господарської діяльності запроваджена урядова програма, яка передбачає компенсацію витрат з оплати праці за працевлаштування вимушено переміщених осіб у розмірі 6500 грн упродовж двох місяців (інструкція).
Для ознайомлення з кадровою потребою фірм і компаній діє телеграм-канал Державної служби зайнятості (https://t.me/worknowdcz), шукачі роботи через чат-бот @DCZWorkNowBbot можуть підписатися на розсилку вакансій за регіоном або галуззю, а працедавці – розмістити інформацію про вільні місця праці.
На профілі «Львівська обласна служба зайнятості» у соціальній мережі «Фейсбук» щодня публікується перелік вільних робочих місць і вакантних посад (https://bit.ly/3pZJ7IC). Свіжі пропозиції працевлаштування вміщені на вебсторінці Львівського ОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy).
Окрім того, для клієнтів функціонує офіційний телеграм-канал Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv https://t.me/DCZ_Lviv та діють «гарячі» лінії за номерами телефонів (032)245 05 45, +380966825183, аби кожний міг з’ясувати всі питання у сфері працевлаштування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8692 / 1.56MB / SQL:{query_count}