Комуналку «заморозять»

В Україні хочуть заборонити підвищення тарифів на газ та опалення до кінця війни

Відповідний законопроєкт №7427 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення» Верховна Рада ухвалила в першому читанні у вівторок, 21 червня. 
«Тарифи на послуги розподілу природного газу не підлягають збільшенню; тарифи на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів не підлягають збільшенню; ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню від ціни, що застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого 2022 року», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту. 
Також у документі пропонується встановити заборону постачальникам природного газу здійснювати будь-які дії щодо примусу побутових споживачів до оплати заборгованостей. Нагадаємо, що ще в травні Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонили примусове виконання рішень судів про стягнення з громадян заборгованості за житлово-комунальні послуги.
«Ми розуміємо, що під час війни підвищувати тарифи - не хороша ідея. Для нас головне - платіжна дисципліна. Якщо навіть сьогоднішні тарифи люди вчасно оплачуватимуть, це вже серйозний плюс», - пояснював раніше голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус. Як повідомив Ярослав Железняк, заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, на покриття різниці тарифів сподіваються на залучення більше 180 млрд грн від міжнародних партнерів.
Як розповів у вівторок, 21 червня, голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, уряд поставив завдання до початку опалювального сезону накопичити в сховищах 19 млрд кубометрів газу. Для цього, за його словами, додатково треба імпортувати майже 5,8 млрд кубів на суму майже 8 млрд доларів. Тому нині відбуваються переговори з міжнародними партнерами щодо допомоги із грошима або з газом, додав він. 
Зокрема, Юрій Вітренко повідомив, що Україна звернулася до США з пропозицією поставити обсяг газу, якого не вистачає, в рамках закону про ленд-ліз. «Як один із варіантів, як зробити так, щоб Україна могла отримати такі великі обсяги газу або таке велике фінансування, нами було запропоновано варіант ленд-лізу. Під час Другої світової ленд-ліз включав і певні енергетичні продукти, паливо та інше. Тому, використовуючи цю аналогію, ми сказали, що одним із варіантів може бути, коли уряд США надасть нам газ», - цитує Юрія Вітренка агенція «Українські новини».
Нагадаємо, станом на 1 червня в українських підземних сховищах було 10 млрд кубометрів газу. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, видобуток газу цього року оцінюється на рівні від 16 до 19 млрд, споживання - від 21 до 24 млрд кубометрів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 1.54MB / SQL:{query_count}