Курс гривні: чого чекати

Цей тиждень на валютному ринку пройде дуже напружено

Курс долара найближчим часом стабілізується, гривня зміцниться до позначки в 32,1 грн/долар. Такий прогноз озвучив викладач макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ, старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар, пише obozrevatel.com. Водночас портал minfin.com.ua стверджує, що цей тиждень на валютному ринку пройде дуже напружено і сформує тренд за курсом долара та євро як мінімум до середини червня. На поведінку ринку вплинуть як військові події на Донбасі, так і економічні нюанси.
Як писала «Львівська Пошта», 21 травня Національний банк України (НБУ) скасував обмеження на валютний курс для банків. Раніше курс купівлі-продажу валюти банками не мав відхилятися від офіційного (29,25 грн за долар США, 31,18 грн за євро) більш ніж на 10%. Цим рішенням НБУ прибрав можливість для спекуляцій, адже «правило 10%» поширювалося лише на банки, водночас фінансові компанії, які володіють пунктами обміну валюти, могли встановлювати вільний курс. Це викривляло ринок та ставило банки у нерівні умови із іншими учасниками валютного ринку.
Тим не менше найближчими днями «валютні гойдалки» триватимуть. «В обмінниках розкид котирувань буде суттєвішим, порівнюючи з банками. І власники обмінок продовжать намагатись виставляти привабливіші котирування для громадян, ніж банки, часто змінюючи їх протягом дня. Спред між купівлею та продажем валюти, залежно від близькості регіону до зони бойових дій, становитиме від 20-30 копійок до 1,30 грн за долар і від 30 копійок до 1,7 грн за євро», - пише minfin.com.ua. З огляду на ситуацію на ринку, особливого зростання валютних котирувань цього тижня не буде, але й на значне зниження розраховувати не варто.
На думку виконавчого директора Центру економічних стратегій Гліба Вишлінського, на сьогодні причин для зростання попиту та збільшення вартості валюти немає. «Подорожчання валюти США, що спостерігається в останні дні, схоже на спекулятивний розгін долара, а не на реальний стан речей», – цитує експерта lb.ua. 
У Нацбанку теж кажуть, що сплеск мав спекулятивний характер. «Ми бачимо, що розблокування курсу готівкового ринку швидко збільшило конкуренцію на ньому. Курс на сірому ринку після спекулятивного сплеску, що виник одразу після ухвалення нашого рішення, знижується», – розповів в інтерв’ю Forbes заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
Надалі ситуація на валютному ринку країни багато в чому буде залежати від допомоги, яка надається Україні міжнародною спільнотою, затримки з її надходженням негативно впливають на настрої на ринку. «Україна лишилась без експорту, і надходження валюти зменшилось. Але є фінансова підтримка з боку МВФ і країн-партнерів», – каже економічний експерт Геннадій Кобаль.
Однак тільки за рахунок притоку валюти від міжнародних партнерів утримати курс Нацбанку буде вкрай важко, бо ця валюта дуже швидко йде з України на закупівлі імпорту, пише lb.ua. «Люди призвичаїлися, потроху повертаються до звичного життя, зростає економічна активність. Фактично, що більше буде відновлюватись економіка, то за нинішніх умов вищою буде інфляція. Бо зростання економічної активності – це збільшення купівлі товарів і послуг (підвищення споживчої та інвестиційної активності). А в нас понад половина товарів – це імпорт, за який треба сплачувати валютою. А її надходження впали, бо порти стоять, експорт мінімальний», – констатує економічний експерт Олексій Кущ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8491 / 1.55MB / SQL:{query_count}