Пік паливної кризи Україна вже пройшла

Стрімке подорожчання бензину та дизпалива спричинене не стільки дефіцитом, скільки ажіотажним попитом

В Україну прилетіла перша добра «бензинова ластівка». Принаймні в одній області - Закарпатській - повністю зникли черги на автозаправних станціях. «Ми забезпечили швидку логістику, проходження кордону та розмитнення, підтримали підприємців на стадії укладання нових та розширення чинних контрактів. У цей процес залучили дипломатів, з якими у режимі 24/7 вирішували логістичні питання. Частка закарпатських підприємців на ринку регіону зросла приблизно із 5% до 40% і тримає динаміку на збільшення. Кількість вантажівок, які забезпечують імпорт палива, за три тижні збільшилася з 23 до 43 одиниць», - похвалися голова тутешньої обласної військової адміністрації Віктор Микита. 
На жаль, в інших регіонах, у тому числі, й на Львівщині, ситуація ще далека від стабільної. Хоча загалом ринок пального починає потроху оговтуватися, переконаний директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн. На його думку, пік паливної кризи Україна уже пройшла. Серед чинників, які сприяють нормалізації ринку, експерт назвав скасування державного регулювання цін. Як писала «Львівська Пошта», 17 травня Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити державне регулювання цін на пальне. 
Водночас стрімке подорожчання бензину та дизеля спричинене не стільки дефіцитом, як ажіотажним попитом. «Якщо підсумувати все, що постачають до Києва, це не дуже відрізняється від довоєнного рівня. Тобто, пального везуть багато, але таке враження, що воно йде в суху землю, тому що ми бачимо цей приватний транспорт - і кожна машина з каністрою, всі хочуть запастися пальним наперед. І саме тому не вдається так швидко ліквідувати той дефіцит», - розповів Сергій Куюн в ефірі Радіо НВ.
Крім того, експерт прокоментував питання цін на пальне. «Так, ми зараз будемо мати високу ціну. На рівні 52-55 грн на бензин, 58-60 грн на дизпальне ринок нормально почувається. Бачимо, що черги зменшуються, тобто, десь ринок уже «намацав» цю точку рівноваги», - каже Сергій Куюн. Він розраховує, що наповнення ринку новими партіями пального приведе до зменшення цін до об’єктивних рівнів.
Президент України Володимир Зеленський також очікує від Кабінету міністрів більшої активності щодо подолання дефіциту пального, який утворився через російські удари по нафтопереробному заводу в Кременчуці та по нафтобазам в різних регіонах держави. Також глава держави додав, що постачання пального є обов’язковою темою під час розмов з усіма європейськими партнерами. Зрештою, диверсифікація джерел постачання вже дає непогані результати. Так, у травні до України прибули партії пального навіть із Бельгії. За прогнозами експертів, на постачання мінімальних обсягів споживання пального України вийде до липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8347 / 1.54MB / SQL:{query_count}