Уряд хоче відмінити «нуль»

Кабмін пропонує повернути мита на ввезені в Україну авто для власного користування

Про це йдеться в урядовому законопроєкті №7418 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування», текст якого опублікували на сайті Верховної Ради. У пояснювальній записці йдеться, що через звільнення від оподаткування до бюджету не надійшло 13 млрд грн, а загалом ввезено більше 119 тис. автомобілів. 
Великі черги з приватних авто на прикордонних пунктах пропуску заважають перевезенню гуманітарної допомоги та машин для війська. Водночас непоодинокими є випадки, коли без сплати митних платежів оформлюють автомобілі преміум класу вартістю понад 1 млн грн. В уряді заявляють, що в умовах воєнного стану, коли всі доходи мають бути консолідовані для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, що не є товарами першої необхідності та водночас є бюджетоформуючими, має бути переоцінено та переглянуто. Згідно з урядовим законопроєктом, пропонується звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду лише легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами.
Водночас незрозуміло, чому в Кабміні аж настільки затягнули з цим рішенням, адже обіцянки скасувати нульове розмитнення автомобілів звучали ще наприкінці квітня. Як писала «Львівська Пошта», 24 березня було ухвалено закон №2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», яким фізичних осіб звільнили від сплати митних платежів під час ввезення транспортних засобів. Процедура оформлення автомобілів залишилася незмінною, однак тимчасово (на період дії воєнного стану) повністю скасували сплату мита, податку на додану вартість (ПДВ) та акцизу.
Основною метою введення «нульового мита» було поповнення знищеного війною автопарку українців. За приблизними даними, через російську агресію було знищено близько 500 тис. приватних автівок. Водночас митними пільгами скористалися сотні українці, які купували автомобілі преміум-класу вартістю понад мільйон гривень. Наприклад, Mercedes-Benz S560 вартістю 3,7 млн грн, Mercedes-Benz S400 за 3,3 млн грн, Cadillac Escalade за 3,1 млн. грн чи Audi Q7 за 2,4 млн грн.
«Уряд запропонував рішення про «нульове» розмитнення транспортних засобів, враховуючи те, що велика кількість автівок була пошкоджена і буде ще пошкоджена внаслідок російської агресії, і дав можливість людям завозити машини без сплати податків. Хоча подекуди ми бачимо, що заробляють від цього не прості люди, а ділки, і тому ми зараз розглядаємо можливість цей процес припинити», - скаржився тоді Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.
Наприкінці квітня влада обіцяла скасувати «нульове» розмитнення автомобілів упродовж найближчих тижнів. Однак потім про цю ініціативу з незрозумілих причин забули. Побачимо, як воно буде зараз. Навряд чи урядовий законопроєкт викличе палкі дискусії в сесійній залі. Щоправда, його ще потрібно винести на голосування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8257 / 1.55MB / SQL:{query_count}