Бізнес проти Гетманцева

Українські підприємці просять президента Володимира Зеленського усунути Данила Гетманцева з посади секретаря Нацради Відновлення та з парламентського податкового комітету

Під час війни начебто не гоже критикувати владу. Однак у нинішній владній команді є кілька персон яким дуже важко уникнути критики з боку суспільства у будь-який час. Й одним із таких є нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, Секретар Національної ради Відновлення Данило Гетманцев. Його «важкі» стосунки із українським бізнесом відомі давно. Зрештою як і всі попередні податкові експерименти «слуг народу». Та у нинішній важкий час, здавалося б, можна було б розпочати все з «чистого аркуша» і продемонструвати бажання рятувати український бізнес, бажання чути суспільство, бажання знайти ефективні шляхи для допомоги українській економіці. Але натомість Гетманцев знову лише розлютив українську бізнес спільноту. 
А як міг не розлютити, якщо, до прикладу, на початку травня в інтерв’ю Forbes.ua Гетманцев заявив, що вже час відновлювати податкові перевірки для бізнесу, що не постраждав від війни. І це лише один з епізодів, в які традиційно вміє вляпатися голова парламентського податкового комітету. Загалом українська бізнес спільнота звинувачує Гетманцева у тому, що він не бачить іншого шляху наповнення держбюджету, окрім підвищення податків.

Що каже бізнес?

«Наукові праці та професійна діяльність пана Гетманцева переконливо свідчать , що він є активним прихильником марксистських, соціалістичних ідей та радянського способу життя, противником ринкової економіки та пов’язаних із нею прав і свобод, що іде в розріз інтересам країни. Дії пана Гетманцева на посаді голови Комітету наносять нищівну шкоду як економіці України, так і її репутації. Нещодавні заяви пана Гетманцева щодо підвищення податків вже призвели до того, що багато підприємців вже відмовилися від інвестиційних проєктів в Україні і переносять їх в європейські країни», – про це йдеться у відкритому листі зверненні української бізнес-спільноти до президента Володимира Зеленського, оприлюдненому 16 травня.
Це звернення підписали президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдачук, президент Спілки українських підприємців та співзасновник ГК «Нова пошта» В'ячеслав Клімов, CEO та засновник бізнес-асоціації «Український клуб нерухомості» Ольга Соловей та ще дуже багато засновників, власників та керівників бізнесу різного рівня, ФОПи, приватні підприємці. Загалом вже кілька тисяч людей. І кількість підписів збільшується. 
Підприємців обурило призначення саме Гетманцева Секретарем Національної ради з Відновлення. «Ключова роль Д.О. Гетманцева на посаді Секретаря Національної ради Відновлення у визначенні економічної політики, у тому числі політики післявоєнного відновлення України, буде значним стримуючим фактором як з точки зору взаємодії держави з українським малим і середнім бізнесом (на який припадатиме значна доля зусиль та інвестицій у відновленні України), так і у відносинах з міжнародними партнерами. Переконливо просимо Вас негайно усунути пана Д. О. Гетманцева з посади Секретаря Національної ради Відновлення і з Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики і призначити на ці посади людей, які поділяють ідеї прогресу, стрімкого розвитку. Тих, хто розуміє, що безпека держави – в тому числі й спроможна економіка. Готові долучитися до створення і реалізації плану Відновлення і Модернізації України, бути вашою підтримкою у перетворенні України на справжнього «Європейського Тигра», – мовиться у зверненні.
Представники бізнесу у ЗМІ також розповідають, що готували подібне звернення ще до війни. «Вас намагаються переконати в необхідності підіймати податки, чи збільшувати частку держави в економіці, щоб збільшити обороноздатність чи турботу про громадян.
Але це або свідома брехня, або фатальна помилка!
Пане президенте, як ваші союзники хочемо вам донести сучасну економічну думку, яку поділяє переважна більшість експертів в розвинутому світі, в Україні, а також український бізнес. Системне (а не тимчасове) зниження податків, дерегуляція, швидка приватизація (окрім стратегічних підприємств), зменшення державного апарату – саме це прискорить економічне зростання. Отже сумарно держава отримуватиме більше податків і бюджет буде достатнім для збільшення соціальних стандартів і спроможності держави турбуватися про громадян», – також зазначено у зверненні.

Що каже Гетманцев?

Сам Данило Гетманцев вже відреагував на це звернення. У Telegram він зазначив, що готовий до діалогу. «Зі свого боку завжди готовий до діалогу. Тому запрошую підписантів звернення до зустрічі у Комітеті. Гарантую, що у них буде можливість донести особисто як свої зауваження, звинувачення так бачення і ідеї. Не здивуюсь якщо виявиться що в останньому у нас значно більше спільного, ніж здається» », – написав Данило Гетманцев.
Також він зазначив, що подібне звернення бізнес-спільноти є нормальним явищем навіть під час війни. «Вважаю, що зазначене звернення навіть у стані війни є проявом демократії. Тієї демократії, яка, поряд з ринковими відносинами, становить основу розвитку будь-якого здорового сучасного суспільства. Власне, за це ми і воюємо з ворогом, який сповідує інші підходи та принципи…Особисто я є послідовним прихильником дерегуляції у сфері бізнесу, на що спрямовані і мої законопроекти, і рішення, які я підтримую. Але політика держави у сфері публічних фінансів – це завжди компроміс між різними, іноді суперечливі інтересами різних груп суспільства. Компроміс іноді болісний і завжди важкий. Але компроміс, який необхідно досягати без взаємних звинувачень, скандалів та переходів на особистості», – заявив голова парламентського податкового комітету.
Як розвиватиметься ця ситуація надалі – невідомо. Але президенту варто звернути на неї увагу. Адже допомога бізнесу під час війни є одним із найважливіших завдань для держави зараз. А щоб допомогти бізнесу, його треба почути.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7862 / 1.58MB / SQL:{query_count}