Сумний рекорд

За останні три роки вік автомобілів, ввезених в Україну з-за кордону, збільшився вдвічі

У листопаді 2021 року українці зареєстрували 58,3 тис. уживаних легкових авто, ввезених із-за кордону, – це на 81% більше ніж рік тому та на 4% більше за показник жовтня. «Більше реєстрацій вживаного імпорту за місяць відбувалося тільки в лютому 2019 року, коли вперше минав термін пільгової легалізації авто на єврономерах», – повідомила Асоціація автовиробників «Укравтопром».
За її даними, у листопаді частка вживаних іномарок склала 87% від усіх легкових автомобілів, що вперше реєструвалися в Україні. Зазначається, що найпопулярнішим вживаним автомобілем місяця став Volkswagen Passat (майже 4 тис. авто). На другому місці – Volkswagen Golf (3377 машин), замикає топ-3 Renault Megane (3225 штук). Також у топ-5 – Skoda Octavia (2523 авто) та Ford Focus (1781 штук). Загалом із початку року українські номери отримали майже 470 тис. вживаних машин, завезених з інших країн, що у півтора раза більше, ніж за той самий період 2020 року.
За останні три роки вік автомобілів, ввезених в Україну з-за кордону, збільшився вдвічі. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот. «52% ввезених в Україну авто з 2019 року – старше 10 років. Для порівняння, із 2014-ого по 2018 рік середній вік ввезених авто був менше ніж п’ять років. Це був період до масових реєстрацій транспорту на єврономерах», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що із 2019 року по жовтень 2021-ого в Україні було розмитнено рекордну кількість ввезених авто – 1,6 млн одиниць. На думку голови Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка, така ситуація є максимально невигідною для країни. «Ситуація з перевезенням старих автомобілів є вигідною для ЄС, але максимально невигідною і нелогічною для України. В Україні заборонена реєстрація нових автомобілів класу «Євро-4», зате старі авто можна зареєструвати, навіть якщо вони відповідають стандарту «Євро-2». Також в Україні не налагоджена утилізація старих авто, тому найближчим часом будемо мати велику проблему з цим», – цитує Олега Назаренка Опендатабот.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8159 / 1.53MB / SQL:{query_count}