Пенсії в Україні зростуть: кому і на скільки

Бюджет Пенсійного фонду збільшили на 18,5 мільярди гривень

Мінімальна пенсія в Україні зросте із 1 грудня в зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати, про повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Мінімальна пенсія в Україні зросте до 2600 гривень. Щоб забезпечити своєчасне підвищення пенсій, уряд збільшив бюджет Пенсійного фонду України (ПФУ) на 18,5 млрд грн. Зміни до дохідної та витратної частин ПФУ також дозволять без затримок виплачувати запроваджені з 1 липня доплати до пенсій військовослужбовцям, підвищені пенсії учасникам бойових дій, особам з інвалідністю та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи», – мовиться у повідомленні.
Також Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів підтримав рішення про встановлення із 1 січня 2022 року мінімальної пенсійної виплати на рівні не менше ніж 7800 грн кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) захисників, які загинули в зоні проведення АТО/ООС. Підвищену пенсійну допомогу з наступного року отримають понад дві тисячі людей, чиї рідні загинули, захищаючи Україну. «Адресна допомога до пенсії надаватиметься їм незалежно від того, чи вже отримують такі виплати інші члени родини», – зазначив прем’єр.
Нагадаємо, що міністерка соціальної політики Марина Лазебна 28 вересня заявила, що уряд планує підвищення пенсій на 2022 рік. За її словами, наступного року пенсійні виплати для людей старше 70 років при страховому стажі 35 і 30 років для чоловіків і жінок відповідно будуть не меншими за 3 тисячі гривень. 
За офіційними даними, в Україні налічується 11 мільйонів пенсіонерів, це 27% від загальної кількості населення. Із 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок в Україні становить 60 років. Це передбачає пенсійна реформа, ухвалена попередньою владою ще у 2011 році. Як пояснили у Пенсійному фонді, йтимуть на пенсію в 60 років ті жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8255 / 1.53MB / SQL:{query_count}