Субсидії2021: що маємо знати

Роз’яснення про їх отримання від Міністерства соціальної політики України

Куди звертатись для призначення субсидії. Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання). Заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соцзахисту населення РДА лише у разі надіслання їх на папері поштою або в електронній формі. Для оформлення субсидії онлайн треба перейти за посиланням ,,Оформлення субсидії онлайн" на сторінці https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html.
У паперовому вигляді заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адмінпослуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соцзахисту населення.
Які документи подавати. Громадянин надає: заяву про призначення та надання житлової субсидії, декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії. За потреби можуть бути також додані: договір найму (оренди) житла (за наявності), довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ); інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації. 
Такими документами можуть бути: довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні; довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні; акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради; договори оренди житла в іншому місці тощо.
На який термін надають субсидію. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно. 
У разі встановлення постачальником теплової енергії двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії субсидія надається в неопалювальний сезон на оплату цієї послуги на умовно-постійну частину двоставкового тарифу.
Після закінчення терміну отримання субсидії органи соцзахисту здійснюють самостійно розрахунок субсидії на наступний період без звернень громадян (крім сімей, у складі яких є особи, в яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; внутрішньо переміщені особи; особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства; особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають).
Отримувачі субсидії зобов’язані повідомляти протягом місяця органи соцзахисту про наступні зміни: складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу; переліку отримуваних послуг; зміна виконавця послуг; про здійснення одноразової покупки, придбання або набуття права власності на майно, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень, а також здійснення на цю суму платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування); внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації; благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів); надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики; набуття право власності на транспортні засоби (крім мопеда і причепа), житлові приміщення в місті або в селищах міського типу; здійснення операцій з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік на підставі заяви особи.
Структурним підрозділом з питань соцзахисту приймається рішення про: призначення субсидії; непризначення субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від’ємне значення); відмову в призначенні субсидії. 
У разі прийняття рішення про призначення (непризначення) субсидії структурний підрозділ з питань соцзахисту повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соцзахисту самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді та спосіб для повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення, електроні засоби зв’язку, електронна пошта (за наявності), повідомлення через Портал Дія).
У разі прийняття рішення про відмову в призначенні субсидії структурний підрозділ з питань соцзахисту повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соцзахисту інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення.
Громадяни, яким надається субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг, в незалежності від розміру нарахованої йому субсидії.
Інформацію щодо призначення субсидій можна дізнатися в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій, який знаходиться у відкритому доступі на сайті https://subsidii.ioc.gov.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8157 / 1.59MB / SQL:{query_count}