В Україні зросте податок на житло

У наступному році власникам нерухомості доведеться заплатити на 21% більше

Це зазначено у Податковому кодексі України. У 2022 році сума податку за квартиру площею 100 квадратних метрів зросте із 2 832 грн до 3600 грн. Розмір податку розраховується з огляду на розмір мінімальної зарплати за той рік, за який сплачується податок.
За кожен зайвий квадратний метр потрібно платити 1,5% від мінімальної зарплати. Цього року це 70,8 грн, а у 2022-ому буде вже 90 грн. Платити потрібно тільки за зайву площу (для квартири – за кожен квадратний метр площі більше за 60 кв. м, за індивідуальний будинок – за кожен метр понад 120 кв. м).
Найбільше заплатять ті, в кого метраж квартири перевищує 300 кв. м. Власникам такого житла доведеться заплатити податок розміром 25 тис. грн. Таку ж суму заплатять власники приватних будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. м. 
Нагадаємо, що податок мають платити виключно власники житла, а його сума жодним чином не залежить від кількості членів сім’ї або від кількості людей, прописаних у квартирі чи будинку. Податок сплачується один раз на рік тією людиною, на яку оформлений особовий рахунок. У разі, якщо особовий рахунок розділений на кілька співвласників і навіть після поділу рахунку метраж перевищує встановлені норми, податок повинен буде заплатити кожен зі співвласників. Податок нараховуватиметься тільки на метри, що перевищують встановлену норму. Якщо квартира або будинок перебувають у спільній власності, але особовий рахунок не розділений, податок має сплатити один з власників за згодою всіх сторін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9096 / 1.54MB / SQL:{query_count}