Субсидії: як розв’язати проблему виплат

Експерт пропонує перевести побутових споживачів на рівномірні платежі за комунальні послуги впродовж всього року

Система, за якою в Україні нараховуються субсидії, неефективна й створює велике навантаження на державний бюджет в опалювальний період. Про це заявив перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євген Нацвін-Степанов під час токшоу «EnergyFreedom з Андрієм Куликовим».
«Згідно з чинними правилами, розмір субсидії в різні місяці залежить від поточного обсягу споживання житлово-комунальних послуг. Влітку українська сім’я в середньому отримує від держави 280 гривень, а взимку в середньому 1600 гривень. Це означає, що не тільки бюджет сім’ї взимку тріщить по швах, а й державний бюджет також тріщить по швах щозими», – зазначив експерт.
На його думку, домогтися більшої прогнозованості витрат держбюджету на виплату субсидій можна, якщо перевести побутових споживачів на рівномірні платежі за комунальні послуги. «Якщо ми говоримо, наприклад, про газ, то споживач може цілий рік платити однакову суму щомісяця. Однакові суми в платіжці щомісяця допоможуть знизити шалене навантаження на бюджет сім’ї в опалювальний сезон. Такий підхід вирівнює її на поточний рік. І до того ж така зміна методики нарахування субсидій допоможе знизити пікові навантаження і на держбюджет», – упевнений експерт.
Євген Нацвін-Степанов наголосив, що така схема оплати за газ діє в більшості країн Європи та може бути успішно застосована в українських реаліях. «Це допоможе значно збалансувати фінансування видатків держбюджету. І до того ж забезпечить для «Нафтогазу» рівне надходження платежів протягом року і дозволить своєчасно починати формувати газовий запас на зиму без залучення позик або випуску ОВДП», – додав експерт.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України має намір звернутися до Верховної Ради з проханням виділити на виплату субсидій на житлово-комунальні послуги додаткові 12 млрд грн. Наступного тижня уряд подасть до профільного парламентського комітету проєкт поправок до держбюджету. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що фінансування субсидій у жовтні та листопаді цього року вимагає коректив у держбюджеті на 2021 рік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7898 / 1.55MB / SQL:{query_count}