Тарифи на електрику: шоу триває

Оновлену модель спеціальних обов’язків на ринку електроенергії представлять до Дня Незалежності

«Зараз уряд, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг опрацьовують це рішення, якою саме має бути система оплати за електроенергію та ціни. РНБО на це виділила певний час. Я думаю, що до Дня Незалежності – найімовірніше раніше, але до Дня Незалежності точно – побачимо, хто і скільки має платити», – розповів прессекретар президента Сергій Никифоров. Він підкреслив, що різкого зростання тарифів на електроенергію для населення не відбудеться.
Як писала «Львівська Пошта», президент Володимир Зеленський 28 липня під час форуму «Україна 30. Децентралізація» назвав «фейковою» інформацію про зростання з 1 серпня ціни на електроенергію для населення. «Ми повинні зробити все, щоб ціни на електроенергію не підіймались для людей. Це фейкова інформація, що з 1 серпня ціни на електроенергію для людей будуть вищі. Підміняють дуже сильно поняття, тому що десь для якихось підприємств щось зростає, але я би тут не говорив про суспільство. Із 1 серпня сюрпризів для суспільства не буде», – сказав глава держави. 
Так воно і сталося. Того ж дня Кабінет Міністрів України затвердив постанову, якою продовжив до 31 серпня положення про спецобов’язки (ПСО) відпускати населенню електроенергію за тарифом 1,68 грн/кВт-год. Однак, чи гарантує це, що тарифи не зростуть? Раніше Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, наголошував, що уряду таки доведеться зрівняти тариф на електроенергію для населення і промисловості. Те саме заявляв і міністр енергетики Герман Галущенко.
3 серпня голова Комітету з питань ЖКГ Громадської ради при Київській міськдержадміністрації (КМДА) Олег Попенко також заявив, що в межах нової моделі в Україні буде змінено тариф на електроенергію, інформує Ubr.ua. За його словами, раніше Міністерством енергетики розглядалося два варіанти зміни моделі ПСО.
Обидва передбачали диференційований підхід – ціна електрики мала залежати від обсягів споживання. Для тих домогосподарств, які витрачали менше ніж 100 кВт-год, тариф хотіли знизити до 1-1,2 грн/кВт-год. Для тих, хто потрапляє у «вилку» 100-500 кВт-год, ставка повинна бути встановлена на рівні 2,4 грн/кВт-год. Понад 500 кВт-год витрати електроенергії пропонувалося обраховувати за тарифом 3,5 грн/кВт-год. Згідно з другим варіантом, вводилася додаткова група споживачів – тих, хто витрачає від 100 до 200 кВт-год. Для цієї категорії вартість електроенергії не змінилася б, і розраховувалася від ставки 1,68 грн/кВт-год. 
За чинним тарифом споживач, у якого за місяць «нагорає» 190 кВт-год, платить 319,2 грн. У разі затвердження першої з двох моделей нового ПСО його витрати на світло зростуть до 475 грн (майже на 50% більше). Для домогосподарств, які споживають 500 кВт-год і вище, вартість електроенергії повинна зрости набагато більше – із 840 грн до 1750 грн (більш ніж на 108%). Таких споживачів, наголошує Олег Попенко, 15-20% від усіх в Україні.
Водночас зі запропонованої схеми випадають домогосподарства, що перейшли на електроопалення житла. Таких, за даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні налічується близько 400 тисяч. Зрозуміло, що їм майже неможливо вписатися в обмеження у 500 кВт-год. Так само «поза кадром» залишилися висотні будинки, обладнанні стаціонарними кухонними електроплитами. Точна їх кількість в Україні невідома, але лише у Львові таких налічується десятки. Раніше для них був передбачений спеціальний пільговий тариф. Чи врахують ці категорії домогосподарств у новій моделі ПСО – невідомо. Коротко кажучи, шоу під назвою «Тарифи на електрику» триває.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8232 / 1.55MB / SQL:{query_count}