Долар продовжує дешевшати

Експерти дають сприятливі прогнози щодо валютного курсу

Курс гривні продовжує зміцнення та може досягти рівня у 27 грн/дол., попри інтервенції Національного банку України з викупу валюти. Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU. «Ситуація на валютному ринку змінилася на користь пропозиції, тому курс гривні знову посилювався, і НБУ відновив інтервенції, стримуючи зміцнення. Надалі гривня може продовжити рух до рівня 27 гривень за долар і досягти його навіть на цьому тижні, попри інтервенції НБУ», – повідомили експерти ICU.
Зазначається, що завдяки відчутній перевазі пропозиції іноземної валюти над попитом, курс гривні за минулий тиждень посилився на 1% і на 4,3% з початку року, завершивши тиждень на рівні 27,24 грн/дол. Всього на пропозицію валюти істотно вплинули нерезиденти, які стали активніше купувати українські гривневі облігації, а резиденти також могли продавати валюту, отриману від погашень валютних ОВДП минулого тижня. Відчутна надлишкова пропозиція валюти спонукала НБУ завершити майже тримісячну перерву в інтервенціях з купівлі валюти та придбати минулого тижня 40 млн дол. у резерви.
«Загальна ситуація на валютному ринку продовжує бути сприятливою для гривні та цілком може призвести до подальшого зміцнення в напрямку 27 гривень за долар. І цей рівень може бути досягнутий вже на цьому тижні, якщо нерезиденти зацікавляться новими п’ятирічними облігаціями. НБУ може знову купувати валюту на ринку, але, найімовірніше, в традиційних обсягах по 20 мільйонів доларів у день, чим тільки буде стримувати зміцнення гривні», – сказано в тижневику.
Нагадаємо, що на початку березня гривня зміцнила свої позиції та перебувала в діапазоні 27,60 − 28,0 грн/дол. Вже в кінці березня ситуація змінилася разом з ескалацією конфлікту на кордонах України. Наростання невизначеності зумовило відтік інвестицій нерезидентів, а погіршення епідеміологічної ситуації призвело до зниження курсу національної валюти до значень більше ніж 28 грн/дол. у другій половині квітня.
«Зниження геополітичної напруженості й успішне розміщення Україною євробондів на 1,25 млрд доларів під 6,875% підтримано високими цінами на українську експортну продукцію (+ 30% на залізну руду, + 35% на кукурудзу, + 8% на пшеницю від початку року). Це зумовило повернення гривні до ревальваційного тренду. І у травні такий рух підкріплено фактором сплати квартальних податків, що підштовхнуло курс до 27,4 гривні за долар – найнижчого значення від початку 2021 року. Крім того, перевагою можна вважати, що за підсумками травня буде зафіксовано досить сильне перевиконання плану з податкових надходжень до загального фонду держбюджету», – пише Петро Шевченко, фінансовий оглядач НВ Бізнес. Він наголошує, що літо традиційно є сприятливим для гривні, економічна активність відновлюватиметься, втім, як і імпорт товарів та послуг, прогнозується рекордний урожай зернових і олійних культур. «Однак виїзний туризм буде ще далекий від повного відновлення, що обмежить попит на валюту. Банкіри та аналітики прогнозують, що за відсутності різких негативних подій гривня перейде в діапазон 27,0 – 27,5, де здебільшого й перебуватиме до кінця літа», – стверджує Петро Шевченко.
Упевнений в подальшому зміцненні гривні Юрій Шоломицький, керівник Центру макроекономічного моделювання KSE. У коментарі «24 каналу» він також висловив прогноз, що курс долара щодо гривні триматиметься діапазону 27,00 – 27,50 гривні.
Так само бадьорі валютні прогнози в коментарях ресурсу thepage.ua висловили Євгенія Ахтирко, аналітикиня інвесткомпанії Concorde Capital, та Юрій Нетесаний, керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс». Обидва експерти впевнені, що влітку гривня далі посилюватиметься. 
Олексій Блінов, економіст «Альфа-Банку», зауважив, що в останні три місяці в Україні на готівковому ринку та в безготівковому інтернет-банкінгу спостерігається тенденція щодо продажу іноземної валюти фізособами. За цей час продали понад мільярд доларів. «Ми бачимо, що українці активно продають іноземну валюту, і це теж є двигуном відновлення економіки цього року. До кінця року ми маємо досить спокійний прогноз – тільки восени очікується сезон деякого ослаблення гривні (до рівня трохи вище за 28 гривень), а це не зробить валюту інвестиційним рішенням. Усе-таки ставка за гривневим депозитом є привабливішою», – каже Олексій Блінов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8250 / 1.56MB / SQL:{query_count}