Ціни на продукти: все дорожчає

Найбільше зросли ціни на яйця, соняшникову олію, цукор і хліб

В Україні у квітні 2021-го, в порівнянні з квітнем минулого року, харчові продукти та напої подорожчали на 9,4%, водночас найбільше подорожчали яйця, соняшникова олія, цукор і хліб, натомість подешевшали овочі. Про це йдеться в довідці фінансово-економічного департаменту Міністерства аграрної політики та продовольства.
Зокрема, ціни на яйця у квітні 2021 року зросли на 90% проти торішніх, на соняшникову олію – на 62,9%, цукор – на 65%. Крім того, подорожчали хлібопродукти – на 13,2%, зокрема, хліб – на 15,9%. М’ясо та м’ясні продукти подорожчали на 6,6%, а риба і продукти з неї – на 6,3%. Ціни на молоко зросли на 4,8%, на вершкове масло – на 6,4%, а на сир – на 6,7%. Єдина категорія продуктів, на які ціни знизилися, – це овочі, вартість яких у квітні була на 12% менше ніж торік. Водночас фрукти незначно подорожчали (на 0,5%).
За даними Державної служби статистики, споживча інфляція в Україні у квітні в річному вираженні, у порівнянні з квітнем 2020 року, склала 8,4%, сповільнившись із 8,5% у березні.
Натомість зміцнюється курс гривні до долара та євро. «У червні ми очікуємо продовження помірного зниження долара та євро до гривні. До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,0-27,5 грн, євро – в діапазоні 32,8-33,5 грн», – йдеться в прогнозі компанії «Альпарі». В компанії зауважили, що в травні гривня продовжила зміцнення до долара, яке триває шостий місяць поспіль з грудня минулого року. Водночас вона зміцнилася і до євро після зниження до нього у квітні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8449 / 1.53MB / SQL:{query_count}