«Доступна іпотека 7%»: Львівщина – четверта

Загалом банки видали 238 кредитів на 200 мільйонів гривень

Уповноважені банки з виконання державної програми «Доступна іпотека 7%», яка стартувала 1 березня цього року, станом на 11 травня підписали 238 кредитних договорів загальною сумою 200,7 млн грн. При цьому 71,34% позик видали на вторинному ринку, 28,66% – на первинному.
«Уповноваженими банками розглядаються 517 заявок на участь у програмі на загальну суму 455,4 млн грн, з яких 23,5% становить первинний ринок і 76,5% – вторинний», – йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів.
У програмі залучено 21 регіон та м. Київ. Відповідно до наданих громадянами заявок на отримання кредитів, найактивнішими минулого тижня були м. Київ (36,16%), Київська обл. (26,71%), Харківська обл. (7,01%), Львівська обл. (6%), Рівненська обл. (3,95%).
«14 уповноважених банків, які долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури відповідно до умов програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо», – заявили у Мінфіні. У відомстві додали, що саме банк ухвалює рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

«Проєкт доволі успішний, він популярний серед населення й дедалі більше цікавить банківські установи. Звісно ж, банків, які до нього приєдналися, наразі менше, аніж учасників держпрограми кредитування бізнесу «5-7-9%». Лише 14 проти 29. Але ж програма «5-7-9» вже понад рік працює й кілька разів модифікувалася з урахуванням виявлених на початку проблем та додаткових потреб, що виникли у зв’язку з карантинними обмеженнями. Для програми «Доступна іпотека 7%», яка стартувала лише 1 березня цього року, й 14 банків-учасників, вважаю, – непоганий результат. Звичайно, хочеться, щоб експерти більше нас підтримували, аніж критикували. Бо дехто розповсюджує «жахалки», мовляв, на цей рік гроші на іпотечну програму в держави є, а на наступний не буде. Я б порадив насамперед керуватися тільки офіційною інформацією. Є сайти Міністерства фінансів і Фонду розвитку підприємництва, де детально описані всі вимоги до реципієнтів програми, а також міститься перелік умов банків-учасників», – заявляв Юрій Драганчук, заступник міністра фінансів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8283 / 1.54MB / SQL:{query_count}