Які автівки купують українці

На автомобільну статистику вплинув коронавірус

У квітні українці придбали та поставили на облік понад 10 тис. нових легкових авто – це майже втричі більше, ніж було у квітні 2020 року. За даними Асоціації автовиробників України (Укравтопром), таке зростання реєстрацій нових авто пояснюється виключно низькою базою порівняння, причиною якої є жорсткі карантинні обмеження через Covid-19, що діяли в Україні торік. Відносно попереднього місяця поточного року попит на нові авто збільшився на 11%.
Лідерську позицію на ринку посіла японська марка Toyota, продажі автомобілів якої в річному обчисленні зросли майже вчетверо – до 1618 шт. На другому місці перебуває французька Renault – 1215 реєстрацій. З більш ніж триразовим зростанням продажів відносно квітня минулого року третю позицію зберегла за собою Kia – 830 одиниць. Четвертий результат продемонструвала чеська Skoda – 616 нових авто (+ 242%). Завершує п’ятірку марок-лідерів квітня з більш ніж 9-кратним зростанням продажів Volkswagen, у заліку якого є 482 зареєстрованих авто. Як наголосили в Укравтопромі, бестселером місяця став компактний кросовер KIA Sportage – 640 нових автомобілів цієї моделі поповнили у квітні український автопарк. Всього з початку року на українському ринку зареєстровано 31,1 тис. нових легкових автомобілів, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Водночас власне автовиробництво в Україні також зросло, принаймні в цифрах, у порівнянні з минулим роком. За січень-березень 2021 року в Україні виготовили 1829 автотранспортних засобів, що на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зазначається, що було виготовлено 1690 одиниць легкових автомобілів (на 43% більше, ніж за аналогічний період 2020 року), шість одиниць комерційних авто (на 50% менше) та 133 автобуси (на 24% менше). За попередніми даними, обсяг випуску автотранспортних засобів у березні 2021-го становив 722 одиниці, що у порівнянні з березнем 2020 року більше у 2,5 раза, а у порівнянні з лютим цього року більше на 43,5%.
Нагадаємо, що у 2020 році в Україні вироблено 4952 одиниці автотранспортних засобів, що на 32% менше, ніж у 2019 році. Також важливо розуміти, що в загальну статистику не потрапляє продукція гіганта автомобілебудування АвтоКрАЗ, який з питань дотримання державної таємниці припинив розкривати інформацію про обсяги свого виробництва із серпня 2016 року, оскільки в модельному ряді машин Кременчуцького автозаводу не останнє місце посідають автомобілі спеціального призначення КрАЗ-6322 «Солдат» і КрАЗ-5233ВЕ «Спецназ», які надходять на озброєння українського війська. Зрозуміло, що інформація про кількість випущених машин і витрачені на їхню закупівлю кошти з оборонного бюджету в умовах ведення неоголошеної війни з боку Російської Федерації становлять військову таємницю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7796 / 1.55MB / SQL:{query_count}