Уряд хоче збільшити прожитковий мінімум

До цього показника прив’язані понад 150 соціальних виплат

Міністерство соціальної політики України працює над збільшенням прожиткового мінімуму для розрахунку пенсій, мінімальної заробітної плати (загалом понад 150 соціальних виплат) – до 2024 року його планують збільшити на 25%. Так, наступного року він має зрости на 14%, у 2023-му – на 15% і у 2024 році – на 25%, інформує Урядовий портал.
Аби досягти цього зростання в Мінсоцполітики розробили низку урядових законопроєктів щодо використання прожиткового мінімуму виключно для розрахунку основних соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів.
«Наша мета – забезпечити цільовий пріоритетний підхід на спрямування державних коштів для підвищення прожиткового мінімуму до фактичного його розміру для соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів. Запобігти у подальшому необґрунтованому використанню прожиткового мінімуму для грошових платежів і стягнень, адміністративних зборів», – заявила міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.
Нагадаємо, що зараз розмір загального прожиткового мінімуму становить 2 189 гривень. Водночас для дітей віком до шести років із 1 січня він становить 1 921 грн; для дітей від шести до 18 років – 2 395 грн; для працездатних осіб – 2 270 грн, для непрацездатних – 1 769 грн.
У Міністерстві соцполітики наголосили, що нині законодавчо визначених інструментів (розрахункових величин), крім прожиткового мінімуму, які публічно затверджуються і переглядаються та могли б використовуватися як розрахункові величини, відсутні. «Це спонукало до широкого використання прожиткового мінімуму в законодавстві для розрахунку штрафів, оплати адміністративних послуг та інших платежів… Прив’язка до прожиткового мінімуму не відображає реального стану речей щодо вартості адміністративних послуг… Сьогодні маємо майже 180 норм у 13 кодексах і законах, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання. Кількість таких норм перевищує вдвічі норми, які регулюють питання соціальних виплат (79), що передбачені 22 законами», – зазначено на сайті Міністерства соціальної політики.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6009 / 3.97MB / SQL:{query_count}