Право вибору

З 2021 року українці зможуть обирати банк для виплати зарплати

У Нацбанку пояснили коли українці зможуть самостійно обирати банк для отримання зарплати, а не користуватись послугами того, що визначив роботодавець. Про це зазначено в постанові правління НБУ від 24 квітня.
«Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором», – кажуть в НБУ.
Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати. Вона запрацює з 1 січня 2021 року, щоб банки та роботодавці мали час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.
Кабмін ухвалив постанову про те, що українці зможуть самостійно обирати банк для виплати зарплати ще наприкінці грудня минулого року. Вона мала запрацювати у 2020 році.
Неофіційно таке право у працівників є і зараз, але роботодавці ним можуть нехтувати, адже зміна банку ускладнювала процеси виплати зарплат – бухгалтери мають формувати окремі платіжки для таких виплат. Тому, як зазначав тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, працівникам часто відмовляли у самостійному виборі банку.
Для того, аби змінити банк, у якому працівник хоче отримувати зарплату, йому потрібно буде надати бухгалтерії номер банківського рахунку у форматі IBAN.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8703 / 1.53MB / SQL:{query_count}