Коронавірус і безробіття

Економічна та трудова кризи, спричинені пандемією коронавірусу, можуть збільшити глобальне безробіття на майже 25 мільйонів осіб

фото: Johan Ordonez/AFP
Про це йдеться у прогнозі Міжнародної організації праці (МОП). Оцінки МОП на базі різних сценаріїв впливу коронавірусу на зростання світового валового внутрішнього продукту (ВВП) вказують на можливе зростання глобального безробіття від 5,3 до 24,7 млн осіб.
Організація наголошує: якщо буде міжнародна скоординована реакція країн світу, як це було в умовах глобальної фінансової кризи 2008 – 2009 років, вплив на глобальне безробіття може бути значно меншим. Заходи, до яких закликає МОП: розширення соціального захисту, підтримка робочих місць (короткочасна робота, оплачувані відпустки, інші субсидії), а також фінансові та податкові пільги, зокрема для малих та середніх підприємств.
Також МОП акцентує увагу на необхідності кредитування та фінансової підтримки тих секторів економіки, які постраждають найбільше. «Падіння зайнятості означає також великі втрати доходів для працівників. Дослідження оцінює, що вони становитимуть від 860 мільярдів доларів до 3,4 трильйона доларів до кінця 2020 року. Це призведе до падіння споживання товарів і послуг, що натомість вплине на перспективи бізнесу та економіки», – йдеться у повідомленні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8514 / 1.52MB / SQL:{query_count}