Ціна на газ: подорожчання відкладається

.

Кабінет Міністрів України продовжив дію Положення про покладення спеціальних зобов’язань (PSO) на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу до 18 жовтня, тим самим залишивши незмінною ціну на газ для населення.
Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду вчора, 28 вересня, повідомляє прес-служба Кабміну. Нагадаємо, що уряд прийняв рішення не підвищувати ціну на газ для населення з квітня цього року. Документ передбачає продовження спеціальних зобов’язань Національної акціонерної компанії (НАК) “Нафтогаз України” з продажу облгазам і теплокомуненерго природного газу без зміни ціни до 1 червня. 30 травня Кабмін продовжив спецзобов’язання “Нафтогазу” з продажу газу для потреб населення до 1 серпня 2018 року, 26 липня - до 1 вересня, а 29 серпня – до 1 жовтня.
Ціна газу для населення нині становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, - 6958 грн за тисячу кубометрів. Питання визначення ціни газу для потреб населення є предметом переговорів України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Представники МВФ наполягають на тому, що вартість блакитного палива повинна вирівнятися (піднятися) до рівня імпортного паритету. На даний момент приведення ціни на газ до імпортного паритету відповідає її підвищення приблизно на 30%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8396 / 1.53MB / SQL:{query_count}