Стрімко дорожчають овочі

Ринки б’ють цінові рекорди на сезонні українські овочі

Вартість звичного овочевого набору в 5-6 разів перевищує торішню ціну.
Найбільше подорожчала капуста – на 54%, цибуля – на 43%. Картопля подорожчала на 19%, морква – на 18%, а буряк – на 38%.
Як пише «Вечірній Київ», більшість експертів пояснюють ситуацію логічною реакцією ринку на неврожай через погодні умови. Також варто врахувати збільшення попиту на вітчизняну продукцію за кордоном, що, безумовно, спровокувало зростання вартості на окремі продукти. Не виключено також, що із загальної паніки навколо неврожаю користають перекупники.
Ще однією причиною може бути загальний спад виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у січні – червні поточного року (мінус 2,1% порівняно з аналогічним періодом 2016 року). Зокрема, як повідомила Державна служба статистики України, за звітний період сільськогосподарські підприємства скоротили виробництво на 3,9%, населення – на 0,7%. Виробництво рослинницької продукції за перші шість місяців скоротилося на 8,5% порівняно з січнем – червнем минулого року. Спад виробництва цієї продукції в сільгосппідприємствах становив 31,7%, у той час як господарства, що належать населенню, збільшили виробництво на 0,7%. Виробництво тваринницької продукції за перше півріччя скоротилося на 0,9%. Падіння виробництва на сільгосппідприємствах і господарствах населення становило 0,9% і 1% відповідно.
У повідомленні Державної служби статистики наголошується, що дані подаються в постійних цінах 2010 року без урахування тимчасово окупованих території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції на сході України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8623 / 1.53MB / SQL:{query_count}