Наша риба – під контролем ООН

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України запустила проект, основною метою якого є створення в Україні національної системи безпеки і контролю якості продуктів харчування рибного походження

Як повідомила прес-служба FAO, даний проект буде реалізований за фінансової підтримки уряду Норвегії.
«Для FAO реалізація цього проекту є надзвичайно важливою, особливо в умовах нещодавнього спалаху ботулізму в Україні через споживання рибної продукції. Серйозної уваги потребує той факт, що сьогодні не існує належного контролю за санітарно-технічними та санітарно-гігієнічними умовами виробництва... FAO має значний досвід у наданні технічної підтримки в управлінні санітарними та фітосанітарними проблемами у інших країнах світу. В нас уже є напрацьована база інструментів з більшості питань, які повинні бути врегульовані у рамках цього проекту», – каже координатор програм розвитку FAO в Україні Михайло Малков.
Окрім того, наголошується, що реалізація проекту сприятиме поліпшенню української законодавчої системи, процесів виробництва в рибному господарстві та доступу українських рибних виробників на міжнародні ринки. Прес-служба повідомляє, що в рамках проекту буде проведена інформаційно-роз’яснювальна кампанія для рибогосподарських лабораторій з їхніми обов’язками згідно з новими правилами, а також тренінги для інспекторів рибної продукції щодо імпорту та вимог до сертифікації. Інспектори пройдуть спеціальне навчання з перевірки риболовних суден, посадкових майданчиків, рибопереробних заводів і управління якістю та безпекою продуктів харчування. За даними прес-служби, реалізація цього проекту триватиме до квітня 2018 року.
За даними Державного агентства рибного господарства, українські риболовецькі підприємства в 2016 році виловили в українських водоймах 79,5 тис. тонн водних біоресурсів, що на 14% більше, аніж у 2015 році, і є рекордним показником вилову риби за останні 20 років.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8396 / 1.53MB / SQL:{query_count}