Квадратні метри в Україні дешевшають

Різниця в цінах на нерухомість у Києві та найбільших українських містах скорочується

Про це повідомляє LIGA.net. Так, вартість квартир у новобудовах зменшилася на 13-20%. Причина – велика кількість нових будівництв у столиці, що змушує київських забудовників стримувати ціни.
Водночас відкритої статистики про кількість угод купівлі-продажу помешкань в Україні немає. За даними консалтингової компанії UTG, яка посилається на інформацію Міністерства юстиції, в першому півріччі 2016 року в Львівській області було зареєстровано 4743 угоди з продажу квартир і будинків, в Одеській – 6051, Харківській – 9898, Дніпропетровській – 10 455.
Основна маса покупців купує квартири вартістю до 50 000 USD, розповідає директор львівського агентства нерухомості Олена Мішанчук, пише ZIK. Наприклад, у Львові квартира готельного типу площею 25 кв. м на околиці міста обійдеться в 17 000 USD. Ціни на житло в новобудовах стартують із 550 USD за квадратний метр на околицях і 780-1000 USD у наближених до центру міста районах.
Аналогічна ситуація і в Харкові. “У місті багато студентів, для яких часто купують квартири”, – розповідає директор місцевого агентства нерухомості Станіслав Дмитриченко. Найдешевшу малометражку площею 27 кв. м можна купити за 13 тис. USD у віддалених від центру міста районах, тоді як однокімнатна квартира площею 33 кв. м ближче до центру обійдеться в 27 тис. USD. Здавати такі апартаменти можна за 4000-4500 грн на місяць без урахування вартості комунальних послуг. Двокімнатна квартира на околиці коштує 20-25 тис. USD, а біля метро – від 30 тис. USD у залежності від близькості до центру.
У Дніпрі покупці орієнтуються на квартири в новобудовах, каже директор місцевого агентства нерухомості Ярослав Задерей. Практично все житло в споруджуваних будинках економ-класу розкуповують ще до введення будинку в експлуатацію. “Середня ціна на квартири – 650 USD за квадрат. Найдешевшу малометражку на околиці міста на вторинному ринку можна купити за 12-13 тис. USD, повноцінна однокімнатна квартира обійдеться в 20-21 тис. USD, двокімнатна – 27 тис. USD, а трикімнатна – 30 тисяч USD”, – каже Ярослав Задерей.
Одеський ринок нерухомості має свої особливості. Квартири та будинки в місті масово продають росіяни, готові позбутися житла, навіть втративши чималі гроші, розповідає Олександр Красотов. Як приклад він наводить таунхаус із великою терасою і виглядом на море в районі восьмої станції Великого фонтану. До кризи 2014 року власник придбав це житло за мільйон USD, а зараз намагається продати за 350 тисяч USD. Утім черга за нерухомістю преміум-класу, що спродують росіяни, не стоїть.
У середньому одеська нерухомість подешевшала в першому півріччі на 10-15%. Житло недалеко від морського узбережжя зараз скуповують кияни. Основна маса місцевих жителів віддають перевагу дешевшій нерухомості. Наприклад, однокімнатну квартиру в старому будинку у віддаленому від центру міста районі зараз можна купити за 25 тис. USD, квартири в новобудовах коштують в середньому 700 USD за квадратний метр.
До кризи ціни на нерухомість в Києві та великих регіональних центрах відрізнялися приблизно на третину. Зараз ця різниця зберігається тільки для вторинного ринку, на первинному вона скоротилася. Наприклад, у Львові та Одесі нерухомість дешевша в середньому всього на 13%.
У чому причина? Основна проблема ринку первинної нерухомості в дисбалансі попиту та пропозиції, каже консультант City Development Solutions Роман Герасимчук. Зараз у Києві покупцям пропонують близько 57 000 квартир, тоді як, наприклад, у минулому році реалізовано тільки 5200. Усе це змушує забудовників не тільки стримувати ціни, а й давати потенційним покупцям додаткові знижки – при повній оплаті вони можуть досягати 20%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8986 / 1.55MB / SQL:{query_count}